Beretes, turbāni, adītas mices. Kāda būs “Cepure 2018”? 0
Starp jaunajā sezonā populārākajiem cepuru veidiem jāmin tradicionālās adītās mices, beretes, turbāni, fedoras, kažokādas cepures… Izvēle ir plaša: kā izvēlēties skaistu, siltu un tai pašā laikā stilīgu galvassegu rudenim un ziemai?
Dizaineri jau sen pārstājuši cepuri skatīt vien kā utilitāru apģērba sastāvdaļu, kuras vienīgais mērķis ir pasargāt no aukstuma. Cepure ir ļoti stilīgs aksesuārs, kas var pilnībā izmainīt ziemas tēla akcentus vai piešķirt papildu stila odziņu.
Tradicionālās adītās cepures
Vismodernākais šīs sezonas modelis būs tradicionālas cepures, kas adītas no ļoti biezas, resnas dzijas “lauku” manierē, lielās angļu cilpās vai pīnēs.
Adītās cepures var dekorēt ar pērlītēm, ādu, kažokādu, kristāliem vai izšuvumiem, modē joprojām lieli kažokādas vai dzijas bumbuļi tai pašā vai kontrastējošā krāsā. Tāpat kopš iepriekšējās sezonas “paliek spēkā” adītas cepures ar nagu, kas var būt apvilkts ar ādu, audumu vai kažokādu.
Beretes
Dizaineri kārtējo reizi pievērsušies retro modei, tāpēc uz mēles atkal iznāk visdažādāko formu beretes, kas var būt gan adītas, gan izgatavotas no filca, kažokādas vai ādas. Šo romantisko galvassegu biež rotā drapētas ziedu kompozīcijas, izšuvumi, citu materiālu ielaidumi.
Turbāni
Cepures turbāni jeb čalmas atgriezās modē pirms dažiem gadiem un paliek modernas arī 2018. gadā. Tās var būt darinātas no filca, samta, kažokādas vai trikotāžas. Vienīgais, kas atšķir šīs sezonas turbānus no iepriekšējiem modeļiem ir minimāls dekoratīvu elementu izmantojums.
Fedoras
Arī fedoras pārstāv retro modes novirzienu. Ja vēlies tādu savā garderobē, izvēlies klasisku, melnu un elegantu variantu, ar nelieliem konstruktīviem laukumiem, minimālistiskā stilā.
Kažokādas cepures
Siltākās un ērtākās aukstajā gada laikā noteikti ir kažokādas cepurītes. Modes Olimpā triumfāli atgriežas “garspalvainās” kažokādas. Tāpat atkal aktuālas ausaines, naģenes un beretes. Krāsas ziņā dizaineri dod priekšroku visam dabīgo kažokādu spektram, pat ja esi dabas draudzene un nevēlies valkāt dabīgo kažokādu ētisku apsvērumu dēļ.
Krāsas – dabīgās un pasteļtoņi
Ja par modeļiem būtu noskaidrots, krāsu ziņā jāatzīst, ka dominē visi dabas toņi un pasteļkrāsas, baltā, melnā un brūnā krāsu gamma, īpaši ar rudu nokrāsu, tumši zaļais, bēškrāsa un tumši zilā krāsa.