Beidzot atcelta prasība par sejas maskām ārstniecības iestādēs. “Tam ir gan plusi, gan arī mīnusi,” atzīst ārste 56
Valdība 9. maijā nolēma atcelt prasību lietot sejas maskas ārstniecības un ilgstošas sociālās aprūpes iestādēs. Prasība tika ieviesta Covid-19 pandēmijas dēļ, bet tagad Covid-19 epidemioloģiskā situācija gan Latvijā, gan pasaulē kopumā ir uzlabojusies, tāpēc secināts, ka no šādas prasības var atteikties.
Pēdējā laikā vairs nav novērojami uzliesmojumi ar ļoti lielu Covid-19 inficēto skaitu, kā arī Covid-19 saslimšana vairumā gadījumu norit vieglā formā un slimnīcās nonāk mazāks skaits pacientu ar pamatdiagnozi Covid-19. Tādēļ, Veselības ministrijas (VM) vērtējumā, Covid-19 vairs nerada tik augstu risku veselības aprūpes sistēmai kā tas bija agrāk un šobrīd Covid-19 ir pielīdzināma citām cirkulējošām respiratorām infekcijām, piemēram, sezonālajai gripai.
Epidemioloģiskā situācija Latvijā uzlabojusies, tā arī ir citur pasaulē, bet vai tiešām varam beidzot pateikt: “Nu, tas Covid-19 ir atkāpies, kļuvis par ikdienišķu respiratoru saslimšanu, vairs nebūs šis murgs, tas ir beidzies? Šādus jautājumu TV24 raidījums “Ziņu Top” uzdeva Līgai Kozlovskai, Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītājai.
Tas, ka bez maskām mēs varam sēdēt un gaidīt rindās, arī strādāt, – tas ir gan pluss, gan arī mīnusus,” saka ārste.
Kā plusu viņa nosauc faktu, ka nu cilvēki jūtas brīvāk, vieglāk daudziem ir elpot; sevišķi tiem, kuriem ir hroniskas elpošanas slimības – jau pandēmijas periodā ļoti daudzi pacienti lūdza izziņas, lai bez maskas var braukt sabiedriskajā transportā vai atrasties publiskos pasākumos.
Šajos jaunajos noteikumos ir viena atziņa par ārstniecības iestādēm un pansionātiem, sociālajām aprūpes iestādēm, ka, ja ir kāda epidemioloģiska riska situācija, maskas ir jāvalkā gan pacientiem, gan mediķiem.