Bēgļu integrētāji skaidro konfliktu ar SIF 1
Latvijā teju apstājusies bēgļu krīzes laikā ieviestā palīdzības programma, ziņo Latvijas Televīzija. Programmas mērķis bija palīdzēt patvēruma meklētājiem un bēgļiem integrēties Latvijas sabiedrībā. Taču konflikta dēļ programma apturēta.
Sociālas integrācijas fonds, kas atbild par naudas sadalījumu bēgļu integrācijai, šomēnes lauzis līgumu ar organizāciju “Patvērums “Drošā māja”.
Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) vēlas kļūt par bēgļus koordinējošo iestādi, tāpēc redz biedrību “Patvērums “Drošā māja” kā konkurentu un cenšas to izspiest no darbības jomas, šādu viedokli trešdien notikušajā Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēdē pauda biedrības vadītāja Sandra Zalcmane.
Viņa deputātiem izteica viedokli, ka SIF biedrības sniegto pakalpojumu pārtraucis, kā arī nevēlas situāciju risināt, jo vēlas pārņemt pakalpojuma sniegšanu, un, pēc viņas domām, nav pareizi, ka fonds ir gan pakalpojuma pasūtītājs, gan sniedzējs.
Pēc Zalcmanes paustā, jau iepriekš izskanējusi informācija, ka SIF varētu kļūt par bēgļus koordinējošo iestādi. “Tas, manuprāt, pamato šī brīža situāciju, kurā biedrība tiek saredzēta kā konkurents un tiek izspiesta no jomas,” norādīja Zalcmane, kura uzskata, ka SIF patlaban cenšas nostāties pret pilsonisko sabiedrību.
Pēc Zalcmanes paustā, neesošās pasūtītāja prasības, kuras tiek izmantotas pret biedrību, ļauj domāt, ka izvērtējums par pakalpojuma kvalitāti bijis ļoti subjektīvs. Turklāt jau iepriekš bijušas indikācijas no SIF, ka biedrība, visticamāk, pakalpojumu nesniegs līdz paredzētā termiņa beigām.
Zalcmane komisijas sēdē norādīja, ka mentora pakalpojuma gadījumā esot svarīgi saprast, ka ir milzīga atšķirība starp profesionālu sociālo un psiholoģisko darbu ar mērķa grupu un atbalstu mērķa grupai. Biedrības vadītāja uzskata, ka “Patvēruma “Drošā māja”” sniegtais pakalpojums ir atbalsts mērķa grupai.
Biedrības vadītāja trešdien bija ieradusies uz Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēdi, kurā informēja deputātus par radušos konfliktsituāciju ar SIF. Komisijas deputāti vienojās, ka nākamnedēļ, iespējams, 9.maijā, uzklausīs arī SIF argumentus.