Foto – Shutterstock

Bebri posta augļu dārzu. Kā aizbiedēt nešpetneļus? 0

Ko darīt ar bebriem, kas dzīvo upē un nograuž dārzā augļu kociņus? Varbūt ir kāds efektīvs līdzeklis, kas šos dzīvniekus atbaida? IEVA SAULKRASTOS

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
Lasīt citas ziņas

Pēc Valsts meža dienesta Medību daļas vadītāja Valtera Lūša teiktā, vislabākais risinājums ir ierīkot kārtīgu metāla žogu, lai bebri netiktu dārzā. Dzīvnieki parasti pārvietojas līdz 20 m no ūdenstilpes, lai gan daži indivīdi barības meklējumos dodas 50 m un lielākā attālumā, kaut gan tas ir bīstami. Ziemā šie kažokzvēri ir mazāk aktīvi un reti kad izlien no savām alām. Īpaši rosīgi tie kļūst pavasarī, sākoties siltam laikam, kā arī rudenī, kad veido dambjus un gatavo ziemai krājumus.

Dārzu saimnieki pret bebriem var izmantot arī individuālo koku aizsardzību, bet augļu koki būs apdraudēti, kamēr vien augs. Zaķi biežāk apgrauž jaunos kociņus, turpretī bebrus vairāk interesē lielie koki. Plastmasas sieti, ko parasti sien ap ābelītēm, lai pasargātu no garaušiem, bebriem nav nekādi šķēršļi. Ap kokiem jāliek metāla pinumi jostasvietas augstumā (vismaz līdz 1m). Aizsargsētiņu vajag likt nevis cieši pie stumbra, bet nostāk, lai apkārt kokam ir brīva telpa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Cits variants bebru atvairīšanai – ierīkot radiosētu, kas palīdzēs suni noturēt savā teritorijā.

Pēc palīdzības iedzīvotāji var vērsties arī medību koordinācijas komisijā, kas atrodas katrā pašvaldībā, šajā gadījumā – vietējā mednieku kolektīvā “Vanagi” (e-pasts: [email protected]). Ja zemesgabals atrodas medību kolektīvam piederošā teritorijā vai pieguļ ārējām robežām, privātais zemes īpašnieks var slēgt līgumu ar medību kolektīvu par medību tiesību izmantošanu. Mednieki bebrus parasti medī no 15. aprīļa līdz 15. jūlijam un vienlaikus nojauc arī zvēru izveidotos dambjus.

Prakse gan rāda, ka bebru ķeršana nav ilgtermiņa risinājums, jo, nomedījot vienu dzīvnieku, pavasarī uzrodas nākamais indivīds.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.