Šo bebru svētdien saulrietā Dubultu pludmalē netālu no restorāna “Orizzonte” sastapa “LA” lasītāja. Lielupes izteka no šīs vietas ir apmēram desmit kilometrus tālu.
Šo bebru svētdien saulrietā Dubultu pludmalē netālu no restorāna “Orizzonte” sastapa “LA” lasītāja. Lielupes izteka no šīs vietas ir apmēram desmit kilometrus tālu.
“LA” aculiecinieka foto

Kaut kas tāds vēl nav redzēts: bebrs no Liepājas cenšas mukt uz Zviedriju 6

Dubultu pludmalē novērots bebrs, kuru “Latvijas Avīzes” lasītājiem izdevies arī nofotografēt. Kur devies šis bebrs un vai tas jāglābj?

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

“Divgadīgie bebri pamet tēva mājas un dodas pasaulē. Nonācis jūrmalā, ies pa jūras malu, līdz atradīs kādu strautiņu, pa kuru dosies iekšzemē,” sociālajos tīklos satrauktos prātus mierina dabas pētnieks Vilnis Skuja, atbildot uz liepājnieka Aigara Prūša tviterī ielikto video, kur redzams bebrs Liepājas pludmalē. “Kaut kas tāds vēl nav redzēts – bebrs no Liepājas cenšas pamukt uz Zviedriju,” ironizēja A. Prūsis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šobrīd bebri, kuri sasnieguši pilnus divus gadus, dodas meklēt jaunas mājas. Viņus no vecajām apmetnēm padzen pavasara pali un ģimenes locekļi. “Tāds ir dabas likums,” piebilst Latvijas valsts mežzinātnes institūta “Silava” vadošais pētnieks Jānis Ozoliņš. “Ja bebri to nedarīs, viņi plēsīsies savā starpā.”

Diemžēl bebriem jaunas mājas ir visai grūti atrast, jo visas upes lielākoties ir aizņemtas. Bebrs jau nevar paskatīties kādā kartē un konstatēt, kur atrodas tuvākā upe vai strautiņš. Tāpēc viņš dodas pa smilšaino pludmali tikai uz priekšu. Bebri labi peld un nirst, un viņus nebaida arī Baltijas jūra, tā nav tik sāļa, lai bebrs nepieciešamības gadījumā tajā nevarētu uzturēties. Ir pat dzirdēti gadījumi, ka zvejnieki savos tīklos atraduši bebrus. “Bebrs jau var pēc tam atrast kādu saldūdens vietu un noskaloties, jūra viņam netraucē,” piebilst J. Ozoliņš.

Cilvēkiem vajadzētu atturēties tuvoties ceļojošajiem bebriem, šie dzīvnieki nav jāglābj. Turklāt atšķirībā no roņiem tie var būt arī agresīvi. “Latvijas Avīze” jau rakstīja, ka pirms diviem gadiem Daugavpilī bebrs sakoda kādu vīrieti, kurš vēlu naktī gāja pa ielu, ieraugot, ka viņam virsū skrien bebrs, vīrietis pat nepaspēja saprast, kas notiek, kad bebrs jau bija ieķēries viņam kājā. Bebra uzbrukumā cietušajam nācās uzlikt 15 šuves.

2017./2018. gadā Latvijā dzīvo 58 tūkstoši bebru, kas ir par 10 tūkstošiem mazāk nekā gadu iepriekš, liecina Latvijas Valsts mežu dienesta dati. Bebrs ir medījamais dzīvnieks. Pērn Latvijā nomedīti 23 089 bebri.

Reklāma
Reklāma

2015. gadā kāds aculiecinieks dalījās ar novēroto Vecāķu pludmalē.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.