Vācijas Roberta Koha institūta prezidents Lotars Vīlers mudina vāciešus turpināt ievērot piesardzību un ieturēt distancēšanos, mazgāt rokas un valkāt sejas maskas.
Vācijas Roberta Koha institūta prezidents Lotars Vīlers mudina vāciešus turpināt ievērot piesardzību un ieturēt distancēšanos, mazgāt rokas un valkāt sejas maskas.
Foto: Tobias Schwarz/AFP/SCANPIX/LETA

Spānijas premjerministrs asi kritizējis Britānijas valdības pieņemtos noteikumus par karantīnas ieviešanu tūristiem, kas atgriezušies no Spānijas 0

Eiropā pamazām atsākoties tūrismam un vairojoties cerībām uz saimniecības drīzu atlabšanu, eksperti brīdina, ka koronavīrusa pandēmija nav beigusies un vairākās valstīs vērojams Covid-19 saslimstības otrais vilnis.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Vāciešus ­mudina turpināt ievērot ­piesardzību

Infekcijas slimību izplatību kontrolējošā Vācijas Roberta Koha institūta (RKI) prezidents Lotars Vīlers paziņojis, ka situācija Vācijā raisa nopietnas bažas, jo pēdējās septiņās dienās valstī reģistrēti 3611 jauni Covid-19 slimības gadījumi. “Jūnija beigās un jūlija sākumā RKI reģistrēja tikai aptuveni 300 līdz 500 jaunus infekcijas gadījumus dienā,” preses konferencē Berlīnē teica profesors Vīlers.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šāds rādītājs ir labs sasniegums, kas apstiprina, ka atbilstoši pasākumi palīdz savaldīt koronavīrusu,” viņu citē izdevums “Politico”. “Taču pagājušajā piektdienā tika reģistrēti 815 jauni saslimšanas gadījumi, un tas varētu liecināt par epidēmijas otrā viļņa tuvošanos,” brīdina profesors Vīlers, aicinot vāciešus turpināt ievērot piesardzību un ieturēt distancēšanos, mazgāt rokas un valkāt sejas maskas. Viņa kolēģe Ute Reksrota atzīmēja, ka valstī atkal ir vērojami Covid-19 uzliesmojumi daudzās vietās, kas apgrūtina saslimstības ķēdes izsekošanu. Pēdējās 24 stundās Vācijā reģistrēti 633 jauni inficēšanās gadījumi, kopējam saslimušo skaitam sasniedzot 206 242, bet upuru skaitam pieaugot par četriem līdz 9122.

Mediji atzīmē, ka Vācijas federālo zemju premjerministru lielībai par to, kurš no viņiem sekmīgāk ierobežojis koronavīrusa krīzi, ir politiska dimensija. Bavārijas premjers Markuss Seders izteicies, ka vienīgie cilvēki, kas būtu cienīgi kandidēt uz kancleres Angelas Merkeles nomainīšanu federālā kanclera amatā, ir tie, kas veiksmīgi darbojušies koronavīrusa krīzes risināšanā.

No Sedera paustās kritikas noprotams, ka tā izslēdz no kanclera pretendentu loka Ziemeļreinas-Vestfālenes valdības vadītāju Armīnu Lašetu, jo viņa vadītajā federālajā zemē notika vairāki koronavīrusa uzliesmojumi gaļas pārstrādes uzņēmumos. Seders, kurš tiek uzskatīts par vienu no nopietnākajiem kandidātiem uz federālā kanclera amatu pēc Angelas Merkeles pašas paziņotās atkāpšanās 2021. gadā, izteicies, ka viņa vieta esot Bavārijā, nevis Berlīnē. Taču šonedēļ arī Bavārijā atklāts koronavīrusa uzliesmojums kādā dārzeņu fermā, kur strādāja sezonas strādnieki.

Vācijas veselības aprūpes ministrs Jenss Špāns paziņojis, ka valstī tiks ieviesta obligāta testēšana cilvēkiem, kas atgriezušies no valstīm ar augstu Covid-19 saslimstības risku, piemēram, Turcijas vai ASV. “Mums jānovērš iespējamība, ka no ārvalstīm atgriezušies ceļotāji nemanāmi inficē citus, izraisot jaunu infekcijas ķēdi,” teica Špāns. Valdībai vēl jālemj, vai par testiem būs jāmaksā pašiem ceļotājiem.

Uz ātru koronavīrusa testu nevar paļauties

Britānijas premjerministrs Boriss Džonsons, kuru pašmājās uzskata par ne visai veiksmīgu koronavīrusa krīzes risinātāju, paziņojis, ka problēmas esot ar citām valstīm, tajā skaitā Spāniju, kur vērojams pandēmijas otrais vilnis. Ekspertu ieskatā, Londonas pēkšņi ieviestā karantīna britiem, kas atgriezušies no Spānijas – britu tūristu tradicionāli populāra mērķa, ļoti negatīvi ietekmēs tūrisma nozari kā Britānijā, tā Eiropā.

Reklāma
Reklāma

Hītrovas lidostas direktors Džons Holends-Kejs aicinājis Britānijas valdību apsvērt iespēju veikt pasažieru testēšanu lidostā kā alternatīvu obligātajai divu nedēļu karantīnai. Viņš paziņojis, la lidosta divu nedēļu laikā spēs sākt testēt pasažierus, kas tikko uz divām nedēļām devušies uz Spāniju. Par šo pakalpojumu viņiem būtu jāmaksā 150 mārciņas, bet nebūtu jāpavada vēl divas nedēļas karantīnā pēc atgriešanās mājās. Daži eksperti, it īpaši tie, kam ir saikne ar tūrisma nozari, uzskata, ka, pirms ir izveidota vakcīna, testēšana lidostās palīdzētu efektīvi noskaidrot saslimušos, ļaujot turpināt ceļu citiem pasažieriem.

Citi eksperti brīdina, ka ātros testos ir pārāk daudz viltus negatīvu atbilžu, īpaši Covid-19 infekcijas sākuma posmā, tāpēc daudzi sākumā par veseliem atzītie pasažieri vēlāk varētu izrādīties inficēti. Vairāki britu epidemiologi brīdina, ka testēšana dod ticamus rezultātus tikai tad, ja tā veikta septītajā karantīnas dienā, kad izdodas atklāt līdz 94 procentiem inficēto.

Spānijas premjerministrs Pedro Sančess asi kritizējis Britānijas valdības pieņemtos noteikumus par karantīnas ieviešanu tūristiem, kas atgriezušies no Spānijas. “Būtu drošāk uzturēties dažās vietās Spānijā nekā Apvienotajā Karalistē,” teica Sančess. Spānijas ārlietu ministre Aranča Gonsalesa ar diplomātei neraksturīgu tiešumu paziņojusi, ka pandēmijas skaitļi Spānijā ir “daudz zemāki par epidemioloģiskajiem datiem Apvienotajā Karalistē”.

Sakarā ar koronavīrusa uzliesmojumu Katalonijas apgabalā Vācijas Ārlietu ministrija ieteikusi savas valsts pilsoņiem nedoties uz Kataloniju. Spānija paudusi nožēlu par Vācijas rīcību, jo Katalonija un tās galvaspilsēta Barselona vienmēr bijuši populāri tūristu centri.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.