Foto: Shutterstock

Bauskas piena kombinātam “Baltic Dairy Board” pērn trīskārtējs zaudējumu pieaugums 0

Piena pārstādes uzņēmums SIA “Baltic Dairy Board” pagājušajā gadā strādāja ar 19,456 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,6% vairāk nekā 2016.gadā, bet kompānijas zaudējumi pieauguši trīs reizes, sasniedzot 1,118 miljonus eiro, liecina biržai “Nasdaq Riga” iesniegtais gada pārskats.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
15 lietas, no kurām jāatbrīvojas līdz Jaunajam gadam
Krievijas militārajās bāzēs pie robežām ar Baltijas valstīm un Poliju notiek aktīva rosība. Ko satelītattēlos pamanījuši igauņi?
Veselam
5 pārtikas produkti, kas novērš matu izkrišanu
Lasīt citas ziņas

Revidents norāda uz būtisku nenoteiktību saistībā ar kompānijas spēju turpināt darbību.

Pēc pārskatā sniegtās informācijas, kompānijas pašu kapitāls 2017.gada beigās bija negatīvs, bet “Baltic Dairy Board” īstermiņa saistības pārsniedza apgrozāmos līdzekļus par 3,754 miljoniem eiro. “Sabiedrības darbības turpināšana ir atkarīga no finansiālajiem rezultātiem turpmākajos periodos un vadības spējas nodrošināt rentablu darbību,” teikts finanšu pārskatā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Finanšu pārskata vadības ziņojumā atzīts, ka 2017.gadā “Baltic Dairy Board” nav sasniegusi plānotos finanšu rezultātus.

Tajā arī minēts, ka zaudējumi pagājušajā gadā skaidrojami ar vairākiem iemesliem – pamatlīdzekļu nolietojuma izmaksām 631 423 eiro apmērā, lielākām finansējuma izmaksām – 587 540 eiro apmērā, kā arī saistībā ar izmaiņām Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā norakstīts iepriekš atzītais atliktā nodokļa aktīvs 279 096 eiro apmērā.

Pārskats liecina, ka Polijā “Baltic Dairy Board” pagājušajā gadā guvis ieņēmumus 8,712 miljonu eiro apmērā, kas ir par 59,2% vairāk nekā gadu iepriekš, Latvijā – 6,499 miljonu eiro apmērā, kas ir pieaugums par 25,7%, Nīderlandē – 1,664 miljonu eiro apmēra, kas ir samazinājums par 40,3%, bet Lietuvā – 1,023 miljonu eiro apmērā, kas ir kritums par 42,2%.

Tāpat vadības ziņojumā norādīts, ka 2017.gadā piena nozarē bija vērojamas salīdzinoši straujas svārstības, tostarp Eiropas tirgos pērn būtiski turpināja samazināties industriālo piena produktu cenas, izņemot saldā krējuma cenu, kas sasniedza vēsturiski augstāko līmeni un bija galvenais iemesls stabilām, salīdzinoši augstām svaigpiena cenām Baltijas valstīs. Vienlaikus tādi piena proteīna produkti kā SMC un “Baltic Dairy Board” ražotā MPC pulvera cenas piedzīvoja dramatisku kritumu visa 2017.gada garumā, novembrī SMC pārprodukcijas sasniedzot tik zemu līmeni, ka uzņēmums bija spiests uz laiku pārtraukt MPC ražošanu.

“Decembra sākumā un 2018.gada sākumā saldā krējuma cena sāka ļoti strauji pazemināties, tādēļ, ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, samazinājām piena pārstrādi līdz minimumam, lai negūtu papildu zaudējumus un šāds lēmums izrādījās ļoti pareizs,” teikts vadības ziņojumā, piebilstot, ka paralēli kompānija aktīvi strādājusi, lai ieviestu tirgū uzņēmuma ražoto jauno produktu GOS, kuram ir nesalīdzināmi lielāka pievienotā vērtība.

Reklāma
Reklāma

“2018.gada otrajā pusē ir paredzēts noslēgt liela apmēra ilgtermiņa līgumus ar lielākajām kompānijām zīdaiņu/bērnu pārtikas nozarē un sākt GOS produktu piegādes. Stabilizējoties situācijai piena proteīna tirgū, paralēli tiks atsākta arī piena pārstrāde, ražojot krējumu un MPC pulveri,” atzīmēts vadības ziņojumā.

Vadības ziņojumā minēts, ka 2018.gada martā noslēgts sadarbības līgums ar “Prudentia”, kura uzņēmumam piesaistīs augsta līmeņa potenciālos investorus. Šobrīd ir noslēgti daži konfidencialitātes līgumi un sāktas sarunas ar potenciālajiem investoriem.

2016.gadā “Baltic Dairy Board” strādāja ar 18,604 miljonu eiro apgrozījumu, bet uzņēmuma zaudējumi bija 372 597 eiro apmērā.

Jau vēstīts, ka “Baltic Dairy Board” (iepriekš “Sigilo KV”) 2012.gadā izsolē iegādājās maksātnespējīgo piena pārstrādes uzņēmumu “Bauskas piens” un sāka būvēt piena rūpnīcu. “Baltic Dairy Board” rūpnīca tika nodota ekspluatācija 2015.gada decembrī, bet ražošana sākās 2016.gada janvārī.

SIA “Baltic Dairy Board” pamatkapitāls ir 777 778 eiro. Kā liecina “Firmas.lv” dati, uzņēmuma lielākais īpašnieks ir Kaspars Kazāks (51%), 20% daļu pieder Ilonai Kazākai, 10% – komandītsabiedrībai “ZGI-3”, bet pa 9,50% katram – Krievijas pilsoņiem Anastasijai Regukhai un Sergejam Regukham.

Kompānijas emitētās obligācijas ir iekļautas biržas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā.
Vairāk par uzņēmumu lasiet šeit

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.