Ģimenes ārsts: Darbs vecāku cilvēku veselību bieži vien “piebeidz” līdz galam, un viņi pensiju nesagaida 286
“Darbs vecāku cilvēku veselību bieži vien “piebeidz” līdz galam, un šie cilvēki pensiju nemaz nesagaida,” runājot par pensijas vecuma paaugstināšanu, TV24 raidījumā “Preses klubs” atzina ģimenes ārsts Andris Baumanis.
Viņš min, ka piemēram, ja skatās uz statistikas datiem, tad vīrietis, kurš dzīvo Rīgā, strādā pār ārstu, pensiju nesagaida.
“Protams, labi apzinoties Latvijas vidējā iedzīvotāja veselības stāvokli, veselības aprūpes līmeni un pieejamību, kāda viņa šobrīd ir, tad tas protams uztrauc, jo cilvēki strādā garus mūža gadus. Pēdējos mūža gadus cilvēks bieži strādā ne savā specialitātē, bet tur, kur viņš var atrast šo darbu, kas ne vienmēr uzlabo šo veselību. […] Tas nozīmē, ka veci cilvēki dažās profesijās vairs nav vajadzīgi un viņi ir spiesti strādāt tur, kur viņi var kaut kā nopelnīt. Tas ļoti bieži piebeidz to veselību līdz galam un viņi pensiju nesagaida,” ģimenes ārsts sacīja.
Jau vēstīts, ka no šī gada pensionēšanās vecums Latvijā tiek paaugstināts vēl par trim mēnešiem un tiesības uz valsts vecuma pensiju būs personām, kuras sasniegušas 64 gadu un deviņu mēnešu vecumu, ja apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 15 gadiem, informēja Labklājības ministrijā (LM).
Cilvēkiem, kuru apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 30 gadiem, ir tiesības pensionēties priekšlaicīgi, tas ir, divus gadus pirms vispārējā pensionēšanās vecuma sasniegšanas. Attiecīgi pensionēties priekšlaicīgi šogad varēs tie, kuri sasnieguši 62 gadu un deviņu mēnešu vecumu.
Latvijā kopš 2014.gada notiek pensionēšanās vecuma pakāpeniska palielināšana, proti, pensionēšanās vecums ik gadu tiek palielināts par trīs mēnešiem, līdz 2025.gadā tiks sasniegts 65 gadu vecums