“SAINT LEO” FOTO

Basketbola studenti Amerikā 0

Basketbola spēlēšanu NCAA čempionātā ar mācībām Amerikas augstskolās šosezon apvieno 29 Latvijas basketbolisti.

Reklāma
Reklāma
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Lasīt citas ziņas

Jaunajiem basketbolistiem Latvijā nav viegli kļūt par patiešām perspektīviem spēlētājiem, tādēļ daudzi savu karjeru basketbolā mēģina sākt citās zemēs

Vispopulārākā valsts, kurā attīstīt savas basketbola prasmes pēc vidusskolas beigšanas, protams, ir šī sporta veida dzimtene ASV. Savulaik tur studējuši un Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) čempionātā savu augstskolu komandā spēlējuši daudzi vēlākie Latvijas izlases basketbolisti un basketbolistes – Raimonds Miglinieks, Kaspars Kambala, Mārtiņš Bondars, Rihards Kuksiks, Liene Jansone, Gunta Baško, Zane Tamane un citi. Patlaban ASV spēlē un mācās 29 latvieši. Mēģinājām uzzināt, kā tur klājas vismaz dažiem no viņiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Haralds Kārlis savu karjeru ārpus Latvijas sāka jau vidusskolas laikā Kanāriju basketbola akadēmijā, Spānijā, taču nu jau ceturto (pēdējo) gadu ir  viens no Amerikāņu koledžas komandas „Seton Hall Pirates” spēlētājiem. Haralds šajā sezonā laukumā vidēji aizvada desmit minūtes, kuru laikā gūst vidēji divarpus punktus.

Edmunds Dukulis (attēlā) trešajā studiju gadā nomainīja savu mācību un spēlēšanas vietu, no Boisas štata universitātes komandas dodoties uz “Saint Leo” universitāti, kur 16 aizvadītajās spēlēs laukumā bijis vidēji 19,8 minūtes, gūstot 8,8 punktus. Šis ir Edmunda priekšpēdējais gads NCAA basketbola čempinātā.

Trešais gads Rietumu Kentuki universitātes komandā  “Hiltopers” ir Aleksejam Rostovam, kurš līdzīgi kā Haralds Kārlis vidusskolas gadus aizvadījis Kanāriju basketbola akadēmijā. ASV komandā viņš laukumā aizvada vidēji 11,9 minūtes, gūstot 2,3 punktus spēlē un savācot 2,8 bumbas zem groziem.

Pēc statistikas spriežot, vislabāk šajā sezonā no mūsējiem veicas Andrim Misteram, kurš mācās Džeksonvilas universitātē, laukumā aizvada vidēji 30,8 minūtes, kuru laikā gūst vidēji 14,3 punktus un savāc četras atlēkušās bumbas. ASV viņš mainījis jau trīs mācību iestādes, karjeru sākot Dienvidaustrumu Oklahomas štata universitātē, pēc tam pārejot uz Rietumu Teksasas koledžu, taču šķiet, ka Džeksonvila ir Andrim parocīgākā vieta.

Arī Oskars Reinfelds Amerikā aizvadītajos trijos gados paspējis mainīt trīs augstskolas. Savu pirmo gadu viņš sāka Portlendas Pilotu universitātes komandā, otrajā gadā kļuva par Pensakolas universitātes spēlētāju, bet tagad Trojas Trojanu komandā astoņās spēlēs, laukumā bijis vidēji 13,8 minūtes, gūstot vidēji 4,4 punktus un 1,4 atlēkušās bumbas.

Reklāma
Reklāma

Savu otro sezonu Ņūdžersijas Tehniskajā Institūtā jeb NJIT aizvada Rūta Vētra, kura izglītības iegūšanu ASV sāka vidusskolā “Our Lady of Mercy”. Šosezon aizvadītajās 13 spēlēs Rūta laukumā darbojusies vidēji 6,8 minūtes, gūstot 1,7 punktus. „Daudzpusīga basketboliste,  var spēlēt vairākās pozīcijās no saspēles vadītājas līdz spēka uzbrucējai”, tā Rūtu raksturo NJIT oficiālā mājas lapa.

Asnātei Fominai šis mācību gads ir pirmais Amerikā, pirms tam viņa spēlēja Rīgas komandā “RSU-Merks”. Pašlaik Asnāte pārstāv Fordhemas universitāti, kurā, spēlējot aizsardzes pozīcijā, ik mačā laukumā aizvada 11,7 minūtes, gūstot 3,5 punktus un 1,2 atlēkošās bumbas.

Viena no galvenajām lomām Kalifonijas universitātē Santabarbarā uzticēta Kristīnei Brancei, kurai šis ir pēdējais studiju gads. Pirms tam Kristīne bija junioru koledžas pirmās divīzijas komandā „Chipola College”.  Šosezon viņas vidējais spēles laiks ir 21,3 minūtes, guvums – vidēji 4,7 punkti un viena atlēkusī bumba.

Komandas biedrenes Elpaso Teksasas universitātē jeb UTEP ir Anete Kiršteine un Marta Miščenko. Anete savas gaitas Amerikā uzsāka “Seward County Lady Saints”universitātē, taču nu jau otro gadu ir UTEP, kur katrā mačā izceļas ar vidēji nospēlētām desmit minūtēm, 4,3 punktiem un vienu atlēkušo bumbu. Savukārt Marta savā pirmajā gadā Elpaso laukumā aizvada vidēji 8,5 minūtes, gūstot 3,5 punktus un 2,2 atlēkušās bumbas.

Protams, šī ir tikai neliela daļa latviešu, kas basketbola prasmes kopā ar izglītību apgūst kādā no ASV universitātēm, tomēr ļauj noprast, ka ne visiem klājas vienlīdz labi vai slikti. Vai NCAA būs pareizais ceļš, basketbolista karjeru uzsākot? To redzēsim jau tuvākajā nākotnē, bet pagaidām atliek vien viņiem novēlēt veiksmi Amerikā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.