Jo dziļāks, jo labāks 0
– Koijām patīk dziļi baseini, tiem var būt neliela virsma, bet liels dziļums. Pārāk sekli zivīm izraisa stresu. Ja dīķis seklāks, zivis jūtas kā cilvēki dzīvoklī ar zemiem griestiem, – skaidro Boriss. – Jo dziļāks baseins, jo zivīm vairāk pa prātam. Briesmu brīdī tām ir svarīga iespēja ienirt dziļumā. Ja ir šī drošības izjūta, zivis uzturēsies arī virspusē, kontaktēsies ar barotāju. Seklā dīķī (daži zivis tur pat tikai 0,5 m dziļumā) zivis ir stresā un nelabprāt uzpeldēs tuvu ūdens virsmai.
Borisam nav baseina, kas izklāts ar plēvi un izlikts ar akmeņiem, kādi daudzviet ir populāri. Protams, var izbūvēt kvalitatīvu baseinu arī no plēves, taču tas ir diezgan grūti. Parasti šie baseini tiek veidoti apmēram metru dziļi, ar lēzeniem krastiem. Zivīm tādos klājas slikti, jo grūti izveidot kvalitatīvu filtrāciju ūdenim – tas gan pārāk sakarsīs, gan atdzisīs, pakļaujot zivis stresam.
Jo mazāka baseina virsma un dziļāks baseins (2, 3 vai pat 4 metrus dziļš), jo zivīm labāk. Būs arī mazāk problēmu ar ūdens tīrību un temperatūras svārstībām. Dabā karpas nedzīvo ūdeņos, kur temperatūras svārstības diennaktī ir lielākas par 2 grādiem. Seklā baseinā to nevar nodrošināt.
! Lai labāk redzētu mīlules, Boriss baseinam izveidojis 19 mm biezu liekta stikla sienu, ko aplīmējis ar triecienizturīgu plēvi. Latvijā tādu var pasūtīt par dažiem simtiem eiro (šī izgatavota firmā “Eurologi”).