Foto-Uldis Muzikants

Svarīgi pārdomāt konstrukciju 0

Baseinu var gan pasūtīt gatavu, gan būvēt pats. Galvenais – nedarīt kaut ko nepareizu. Vispirms vēlams pakonsultēties ar kādu koiju turētāju, speciālistu šajā jomā. Viss smalki jāizdomā teorētiski. Ja viss aprēķināts un pārdomāts, lielākā daļa darba jau paveikta, – pārliecināts Boriss. Viņš iesaka aprēķināt baseina tilpumu, cauruļu diametrus, kur un kā notiks filtrācija, un tikai tad sākt darbu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Lasīt citas ziņas

Nereti viņu aicina palīgā ierīkot filtrācijas iekārtas, taču viena no biežākajām kļūdām – baseiniem pamatnē nav izveidota piltuves forma ar notekas cauruli. Tad izejas nav – jālauž un jāmaksā par būvniecību vēlreiz.

Tas, no kā gatavot ūdenstilpni, atkarīgs no ieceres un rocības. Gan sienu būvniecība, gan izolējošie materiāli ir dažādās cenu apmlitūdās no 5 līdz 30 eiro metrā. Izolācijas materiāli var būt betons, līme, epoksīda sveķi, speciālas krāsas un membrānas. Galvenais – jāizvēlas tādi materiāli, kas paredzēti zivju baseiniem, tātad neizdalīs toksiskas vielas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Būvniecībai visbiežāk izmanto cementu. Uz tā virskārtas klāj kādu no izolējošajiem materiāliem. Var iztikt arī tikai ar cementa sienām, taču tad jāveic baseina neitralizācija. To piepilda ar ūdeni, kādu laiku patur, kamēr nekas zivīm kaitīgs vairs neizdalās.

Lielās, dabīgās ūdenskrātuvēs zivīm ir labi apstākļi, nevajag filtrus. Taču ir arī savi mīnusi: nevar ietekmēt ūdens temperatūru, pasargāt no plēsējiem (ūdensžurkām, ūdriem, kaķiem), putniem. Ziemā ledus sagādā grūtības.

Agrāk Boriss turējis zivis baseinos zem ledus, taču nu vairs nervi neturot – bail, ka zivis neizsalst. Baseinam tagad ziemā tieši uz ūdens klāj speciālu siltinājuma slāni. Lai baseins neaizsaltu, pietiek, ja sānos būs 20 cm bieza bloka kārta un 5 cm putuplasta. Ziemā kā vāku liek 10 cm biezu putuplastu, kas kalpo kā leduskārta. Putuplasts ir vienkāršākais risinājums. Ir arī citi speciāli materiāli: polikarbonāts, sildošas bumbas, sendviča paneļi. Filtrācijai un ūdens cirkulācijai jānotiek nepārtraukti visu gadu. Tādēļ arī filtrus pamatīgi nosiltina.

! Pirmo nevajag iegādāties dārgu zivi. Prātīgāk izvēlēties kaut ko nelielu un izmēģināt, kā zivs jūtas, vai viss kārtībā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.