Ietves remontdarbi Krišjāņa Barona ielā. Foto – LETA

Barona iela kļuvusi “artikulēta”, strīpaino bruģi aizstāv arhitekte 8

Barona iela beidzot ir kļuvusi artikulēta – tā par krāsaino un strīpaino bruģi, kas samulsinājis rīdziniekus, saka ainavu arhitekte Helēna Gūtmane. Viņa stāsta, ka ir gandarīta par būvnieku darbu, un sabiedrība ar laiku sapratīs, ka šis ietvju risinājums ir moderns un ērts cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, vēsta TV3 Ziņas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Par Barona ielas dīvainībām uzjautrinās sociālo tīklu lietotāji. Raibais segums, kas krietni atšķiras no iepriekšējiem, asfalta vai standarta bruģa toņiem, radījis dažādas asociācijas. Turklāt remonts ilgst jau gadu, un daudzviet šķiet ka, nav pat pakustējies, piemēram, Elizabetes un Barona ielas stūrī ir gluži kā smilšu kastē.

Kamēr Rīgas mērs aicina paciesties un dot strādniekiem laiku, sabiedrība meklē vainīgos pie visai neierastā galarezultāta.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pārmaiņu idejas autore ir arhitekte Helēna Gūtmane. Viņa pauž gandarījumu, ka ielu izdevies pārveidot, viņasprāt, veiksmīgi: “Ietve ir kļuvusi artikulēta! Tas nozīmē, ka mēs neapzināti sākam redzēt, ka uz ielas ir ne tikai jauni, veseli, bagāti cilvēki, bet arī cilvēki, kuriem ir citas vajadzības, par kuriem mums jādomā.”

Projekta autore uzsver, ka tika veiktas pārrunas ar invalīdu pārstāvošo organizāciju Apeirons, RD iestādēm, Kultūras pieminekļu inspekciju, un visi bijuši uz viena viļņa par gaidāmajām pārmaiņām. Arhitekte ir pārliecināta, ka tagad Barona iela ir pieejamāka cilvēkiem ratiņkrēslos un vājredzīgajiem. Tieši viņu vajadzībām bruģis izraibināts ar divām papildus līnijām. Vienai pa vidu stabs, bet tas neesot nekas traks.

Helēna Gūtmane, ainavu arhitekte: “Ir divu veidu bruģi – tas, kurš ved, līnijveida taktilais bruģis un punktveida. Viņiem ir dažāda funkcija. Viens vada, otrs brīdina par šķērsli.”

Kamēr sabiedrība gāna būvniekus par raibo deķi, kas izveidojies, arhitekte ar būvnieku sniegumu ir apmierināta un uzsver, ka viņi ar pašdarbību nenodarbojas, viss tiek veidots pēc plāna, piemēram, daži materiāli izrādījušies krietni par dārgu un bija jāaizstāj ar lētākiem. Tomēr tas viss ir radošs process, no kā mācās gan pilsētnieki, gan arhitekti.

Arī soctīklu lietotāji sacenšas asprātībās un vērtējumos.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.