– Bet Jānis Škapars bija tas, kurš, būdams viens no Tautas frontes vadītājiem, vēlāk Augstākās Padomes deputātiem, piedalījās jaunās valsts pārvaldes veidošanā. Kur tad bijāt un ko darījāt, lai to nepieļautu? 12
– Augstākā Padome tolaik strādāja ļoti grūtos apstākļos, pa starpu augusta pučs, barikādes. Tiesību dokumentu apjoms, kas mums bija jāsagatavo no jauna un jāpieņem ļoti īsā laikā, deputātiem nakšņojot turpat uz tepiķiem tagadējā Saeimas namā, nav salīdzināms ar to apjomu, kas bija jāpieņem vēlākajos Saeimas sasaukumos. Turklāt neaizmirsīsim, ka tolaik Latvijā kompartijas centrālkomiteja bija varas institūcija. Mēs nevarējām ietekmēt arī lielos, savienības pakļautības uzņēmumus. To vadītāji lielākoties nebija latvieši.
– Vai tagad, kad pilnībā esat pievērsies rakstniecībai, varam gaidīt arī trešo grāmatu – par laiku, kad piedalījāties Tautas frontes veidošanā, bijāt Augstākās Padomes, vēlāk 7. Saeimas deputāts?
– Es par to esmu domājis un, protams, gribētu uzrakstīt arī par šo laiku, tostarp Tautas fronti, trešo atmodu. Rakstīt – tas man pašlaik ir arī mans vienīgais pastāvēšanas veids. Bet jāatzīst, neesmu pārliecināts, vai man to ļaus mani gadi un veselība. Jau gatavojot izdošanai pirmo grāmatu, sapratu, kādu milzīgu darbu tas prasa.