Nierēm un urīnceļiem – kā palīdz bārbele 0
No bārbeles (Berberis vulgaris) veselības uzlabošanai izmantojamas visas auga daļas. Ar bārbeli ārstē nieru un urīnceļu vainas, tūskas, aknu kaites – hepatītu, holecistītu. Tā palīdz, ja moka drudzis un augsta temperatūra.
Bārbele
-sekmē asins recēšanu,
-palēnina sirdsdarbību,
-pastiprina dzemdes muskulatūras kontrakcijas,
-veicina žults sekrēciju,
-iznīcina mikrobus, kā arī daudzas sēnītes.
Tai ir pretiekaisuma un nomierinoša iedarbība.
Lapu tinktūra veicina gremošanu, palīdz žultspūšļa slimību ārstēšanā, labi iedarbojas uz ginekoloģisko sistēmu pēcdzemdību un klimaksa periodā.
Bārbeļu sakņu uzlējumu izmanto nieru un urīnpūšļa iekaisuma mazināšanai, bet lapu uzlējums labs aknām un žultspūslim.
Sakņu un stumbru miza vai sasmalcināta sakne palīdz, ja pārslimota dzeltenā kaite vai moka čūlas slimība. Bārbeles sakņu novilkums vai tēja palīdz akūta sirds un locītavu reimatisma un podagras gadījumā, der pleirīta un bronhīta ārstēšanai. Miza – kāju krampju novēršanai.
Hemoroīdus ārstē lapu un sakņu mizas uzlējums. Tas der arī iekaisušas mutes un rīkles gļotādas skalošanai.
Augļi un to sula ir lielisks nomierinātājs neirastēnijas lēkmēs, žultsdzinējs, veselīgas ēstgribas veicinātājs, kā arī diurētisks līdzeklis pret tūsku. Ziedi un augļi – iedarbīga sirdszāle.
Izmēģini!
*Želeja veselībai: kilogramam gatavu bārbeles augļu pielej 20 mililitrus ūdens, desmit minūtes pavāra, izkāš, iegūtajai masai pievieno kilogramu cukura un turpina vārīšanu, līdz veidojas želeja.
*Uzlējums. Puslitru sausā vīna pārlej 50 gramiem sakņu mizas, trīs nedēļas atstāj saulē. Pēc tam lieto pa 3-4 tējkarotēm dienā – dzēriens ne tikai karo ar kaitēm, bet arī tonizē organismu.
Vairāk par augiem var lasīt žurnāla “36,6°C” pielikumā “Dabas Dziedniecības Ceļvedis”