Atlantijas okeāna krastu Barbadosā pie Betšebas ciema viļņu dēļ ir iecienījuši sērfotāji, taču tas ir slavens arī ar figurāliem klintsbluķiem.
Atlantijas okeāna krastu Barbadosā pie Betšebas ciema viļņu dēļ ir iecienījuši sērfotāji, taču tas ir slavens arī ar figurāliem klintsbluķiem.
Foto – Viesturs Sprūde

Rums autentiskā vidē 0

Lai arī Barbadosa ir maza, ko apskatīt tajā gana, bet, tā kā vidējā gaisa temperatūra sausajā “ziemā” ir ap +30 grādu, nevajag lolot cerības, ka vienā dienā spēsiet apgūt plašas āres. Tātad – kas Barbadosā ievērojams. Vispirms barbadosieši ir pilnīgi pārliecināti, ka tieši viņu zemē 17. gadsimtā sākusies ruma ražošana. Viņus nemulsina, ka līdzīgas ambīcijas ir arī citām Karību jūras salām. Tas gan neapstrīdami, ka Barbadosas rums ir viens no labākajiem pasaulē. Tīrā veidā uz vietas to patērēt neprasās, taču atsvaidzinošs 20 grādu ruma punšs ar ledus riekšu ir iecienītākais tūristu dzēriens. Salā ir vairākas vietas, kur iepazīties ar ruma tapšanu. Pašā Bridžtaunā iespējams apmeklēt slavenā ruma “Mount Gay” ražotni. Tas nozīmē degustāciju, stāstu par ruma vēsturi, iespēju paraudzīties, kā no brūvētavas Montgejā (tā atrodas iekšzemē) atvesto cisternu saturu pilda pudelēs tālākai sūtīšanai pa visu pasauli, un, zināms, iepirkšanos ražotnes veikaliņā par drusku zemāku cenu. Gribējām paraudzīties arī ruma tapšanā, kā saka, pēc tēvutēvu metodēm, dabiskā Barbadosas vidē, tāpēc apmeklējām 1658. gadā atvaļinātā britu pulkveža Bendžamina Berindžera dibināto Sv. Nikolaja abatijas plantāciju cukurniedru lauku un tropu mežu vidū. Šādas autentiskas koloniālo laiku plantācijas ar kungu māju un 19. gadsimta ražošanas iekārtām visā rietumu puslodē saglabājušās tikai trīs. Turklāt šī funkcionē, smalcina cukurniedres, taisa melasi un darina ekskluzīvu dzērienu. Samērā netālu atrodas Barbadosas dabas rezervāts un Granātu kalna (Grenade Hill) dabas taka ar visai unikālu būvi – 19. gadsimta sākuma telegrāfa priekšteča – semafora – stacijas torni. Savulaik salā pakalnos bijis tādu torņu tīkls, kas ļāva dažās minūtēs nodot ziņu no viena Barbadosas gala uz otru. Koku un augu taka ir piecus kilometrus gara, bet apmeklētājiem atvēlētā dabas rezervāta teritorija nav liela – tikai 1,6 ha, un būtībā tas ir tāds kā zoodārzs ar ļoti liberāliem noteikumiem dzīvniekiem, kur bruņurupuči brīvi drasē pa parka celiņiem, bet cilvēkiem izlikti brīdinājumi – sak, lai arī dzīvnieki ir paēduši un pie ļaudīm pieraduši, kāpt dīķī pie kaimaniem vai klintī pie iguanām, tāpat bāzt pirkstus pitona būrī labāk nevajadzētu. Parka simbols un galvenā atrakcija ir zaļie mērkaķi, bet tos var aplūkot tikai barošanas reizēs, jo parasti dzīvnieciņi kautrīgi slēpjas koku lapotnē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – velotrenažieris, Lauva – balets. Kuras fiziskās aktivitātes tev sagādās prieku pēc zodiaka zīmes? 1
“Mēs bremzējām… Mēs nevarējām… Izdarījām, ko varēja tajā momentā izdarīt.” Avārijā iesaistītie kravas auto šoferi atklāj traģēdijas detaļas 1
TV24
Olte: Mēs šobrīd vienkārši esam mazliet pārāk nabagi, to redzu, dzīvojot 100. kilometrā 35
Lasīt citas ziņas

Protams, atsevišķas apskates vērta ir galvaspilsēta Bridžtauna, Atlantijas okeāna piekrastes ciemati un klintis, nemaz nerunājot par peldēšanos Karību jūras baltajās pludmalēs. Ar sauļošanos ziemeļu cilvēkam gan jābūt uzmanīgam – Barbadosas saulē var apdegt arī 20 minūtēs, par spīti pretiedeguma krēma lietošanai.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.