Foto – LETA

Banku analītiķis Strautiņš rēķinās, ka pensijā tiks 70 gadu vecumā 0

Banku analītiķis Pēteris Strautiņš rēķinās, ka viņš pensijā tiks 70 gadu vecumā, un šāds scenārijs Latvijā ir neizbēgams, tādēļ viņš rosina pensijas vecumu palielināt nelieliem soļiem, dodot skaidru atbildi iedzīvotājiem, lai viņi zina, ar ko rēķināties.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

“Būtu vērtīgi zināt un uzzīmēt plānu, kā līdz šā gadsimta vidum mēs sasniedzam aptuveni 70 gadu pensionēšanās vecumu,” Labklājības ministrijas diskusijā par sociālās sistēmas ilgtspējas pasākumiem sacīja Strautiņš.

“Ir jāsaprot, ka pie 65 gadiem pensijas vecuma paaugstināšana neapstāsies, un tas neizbēgami izriet no demogrāfiskajām tendencēm. Labāk ir darīt pakāpeniski, kad ūdens nesmeļas mutē, lai nav lielu pārsteigumu un cilvēki varētu rēķināties. Ja negrib strādāt līdz 70 gadiem, varētu domāt par alternatīvām. Ļaut cilvēkam plānot savu dzīvi un tam piemēroties,” aicināja eksperts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja pensionēšanās vecumu paaugstina pa posmiem, kā tagad, nosakot 65 gadus, tieši tas visvairāk radot izjūtu, ka ar sistēmu nevar rēķināties un valsts ir neprognozējama. Prognozes, ka, pensionējoties 70 gadu vecumā šā gadsimta vidū, cilvēki dzīvos vēl 15 līdz 20 gadu, Strautiņš uzskata par ticamām un pat piesardzīgām.

Labklājības ministrijas pārstāvji nekomentēja iespēju, ka Latvijā pensionēšanās vecums varētu sasniegt šādu skaitli.

“Es būtu priecīga, ja mēs varētu vienoties par 65 gadu vecumu, kas tiek sasniegts 2020.gadā,” norādīja labklājības ministre Ilze Viņķele (“Vienotība”).

Valsts sekretāru sanāksmē ir izsludināti pensiju likuma grozījumi, kas paredz pensionēšanās vecumu pakāpeniski paaugstināt jau no 2014.gada, nevis no 2016.gada, kā valdība konceptuāli lēma iepriekš. Tas radījis ļoti plašas diskusijas, jo arodbiedrības un pensionāru federācija tam nepiekrīt.

LM plāno 2014.gada 1.janvārī un 2015.gada 1.janvārī pensionēšanās vecumu paaugstināt par trim mēnešiem, bet no 2016.gada ik gadu to plānots paaugstināt par pusgadu, līdz 2020.gadā būs sasniegts 65 gadu vecums.

LM ieceres arī paredz no 2014.gada palielināt minimālo apdrošināšanas stāžu no 10 līdz 15 gadiem, bet no 2020.gada – līdz 20 gadiem. No 2013.gada ir plānota finanšu līdzekļu aizņemšanās no valsts pamatbudžeta.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.