Krievijas VTB banka Londonā ir pirmā, kas paziņojusi par tās pārcelšanu uz Eiropas kontinentālo daļu (ēka centrā ar kolonām).
Krievijas VTB banka Londonā ir pirmā, kas paziņojusi par tās pārcelšanu uz Eiropas kontinentālo daļu (ēka centrā ar kolonām).
Foto – AP/LETA

Noskaņojums finanšu centrā 4


Taču kāds noskaņojums šobrīd valda Sitijā – Londonas finanšu centrā? “Ļoti daudzi cilvēki par šiem jautājumiem neiespringst, tā varbūt vajadzētu darīt arī man. Citās bankās strādājošo paziņu attieksme ir pilnīgi neieinteresēta šajā procesā, jo viņi neredz sev nekādus riskus, domā, ka “Brexit” gadījumā finanšu iestādes izdzīvos un viss būs kārtībā. Situācija joprojām ir neskaidra, taču ir redzamas optimisma pazīmes. Ir atsevišķi signāli, ka brīvā darbaspēka kustība tomēr tiks saglabāta, kas nozīmē, ka Sitijas banku sistēma netiks traucēta. Vidēji lielajām industrijas bankām 20 – 30% ieņēmumu nāk no Eiropas tirgus, tā ir būtiska tirgus daļa un būtiski ietekmē peļņu. Dauningstrītā nāksies atrast kādu izņēmuma risinājumu, lai varētu saglabāt banku pieeju Eiropas tirgum,” uzskata latviešu baņķieris Sitijā.

Reklāma
Reklāma

Par ko domā iedzīvotāji

Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Kamēr Apvienotās Karalistes mediju telpā notiek pamatīga rosīšanās, atreferējot un analizējot valdības teikto, tikmēr parastie briti sociālajos tīklos apspriež dzelzceļa darbinieku streiku un nupat valsti pārņēmušo klaunu cilvēku baidītāju trakumu. Skolās klīst šausmu stāsti par to, ka klaunu mērķis esot nolaupīt bērnus un nogalināt, taču pagaidām izskatās, ka tā ir nupat modē nākusi tīņu izklaide.

Britu mediji ziņo, ka britu lielākais mazumtirgotājs “Tesco” atteicies piekāpties vairumtirgotāja “Unilever” prasībai par 10% paaugstināt cenas tādiem zīmoliem kā “Persil”, “Dove”, “Cif”, “Delma”, “Noodle Pot” – kopumā vairāk nekā 200 produktiem. Vairumtirgotājs “Unilever” bija viens no aktīvākajiem kampaņas par palikšanu Eiropas Savienībā atbalstītājiem, šobrīd cenas pieaugums tiek pieprasīts, pamatojoties uz mārciņas vērtības kritumu. Kritiķi gan norāda, ka lielākā daļa produktu tiek ražoti Apvienotajā Karalistē, piemēram, populārais “Marmite” – sāļš rauga ekstrakts smērēšanai uz maizes ar ļoti jocīgu un pat daudziem britiem nepieņemamu garšu – nāk no valsts vidienes, tādēļ, visticamāk, mārciņas vērtības kritums ir tikai iegansts cenu pacelšanai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Eksperti apgalvo, ka mārciņas vērtības krišanās īstermiņā nebūt nav slikta valsts ekonomikai, un izskatās, ka viņiem varētu būt taisnība. Lielbritānija pēc referenduma ir kļuvusi par populārāko ceļojumu galamērķi amerikāņu tūristiem, paši briti ārzemju ceļojumu vietā izvēlas apceļot savu valsti, eksportējošie uzņēmumi plaukst un zeļ. Tiesa, “Brexit” ietekmi izjūt Londonas ekskluzīvo īpašumu segments, taču jaunākie dati rāda, ka citur valstī pieprasījums pārsniedz piedāvājumu un, pateicoties lētajiem kredītiem, nekustamo īpašumu cenas turpina augt.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.