Banāni un šokolāde uz sejas. Sejas kopšana pavasarī 1
Pēc ziemas jālutina
Ko pavasarī vajadzētu darīt, lai sejas āda kļūtu svaigāka un pievilcīgāka? Kā tai pietrūkst pēc garās ziemas? Cik efektīvas ir mājās gatavotas sejas maskas un pīlingi? Uz šiem un citiem jautājumiem atbild veselības un skaistumkopšanas centra “Adoria” kosmetoloģe Jana Onufrijeva.
Par ādas veselību jārūpējas visu gadu, nevis kampaņveidā, tomēr ziemā tai bija jāpievērš īpaša uzmanība. – Latvijā šis gadalaiks ir vējains, mitrs un auksts. Ādas stāvokli pasliktina temperatūras krasās svārstības, jo iekštelpās gaiss ir sauss un karsts, laukā – dažkārt pat stindzinoši auksts. Āda kļūst sausāka un jutīgāka, veidojas krunciņas, – skaidro kosmetoloģe Jana Onufrijeva un piebilst, ka ādas stāvokli ietekmē arī vitamīnu trūkums.
Lai pavasarī tā atgūtu dzīvīgumu, uzlabotos mikrocirkulācija un atjaunotos aizsargfunkcijas, āda jāpabaro ar vitamīniem un mikroelementiem. Tāpat svarīgi ikdienā to pareizi kopt mājās – attīrīt, mitrināt, barot un aizsargāt ar ādas tipam un stāvoklim atbilstīgiem kosmētiskajiem līdzekļiem. Ja nav īsti skaidrs, kuri no tiem ir piemērotākie, ieteicams apmeklēt skaistumkopšanas speciālistu kosmetoloģijā, kas ieteiks ādai nepieciešamās procedūras. Pareiza kopšana aizkavē tās priekšlaicīgu novecošanu, aizsargā no ārējās vides negatīvās iedarbības.
Ikdienā vitamīnus un minerālvielas uzņemam ar augļiem, dārzeņiem un citiem veselīgiem produktiem, bet ādu var pabarot arī no ārpuses, no tiem pagatavojot pīlingu vai masku. Izvēloties sejas kopšanas līdzekļus, jāzina ādas tips, kas tai nepieciešams un kāda problēma jārisina. To zinot, mājās var pagatavot dabisku un iedarbīgu sejas kopšanas līdzekli. – Svarīgi ņemt vērā, vai kāds no komponentiem, ko iecerēts likt kosmētiskajā līdzeklī, neizraisa alerģiju, jāpievērš uzmanība veikalos nopērkamajiem dārzeņiem, augļiem un citiem produktiem, jo tos ne vienmēr var uzskatīt par ekoloģiski tīru preci. Dabiskās maskas var lietot, ja skaidri zina sastāvdaļu izcelsmi, – brīdina kosmetoloģe.
Pirms uzklāj masku
Skaistumkopšanas procedūras sākumā kārtīgi jāattīra sejas āda, tādējādi to sagatavojot nākamajam posmam. No grima un putekļiem, kas sakrājušies dienas laikā, ādu attīra ar maigu pieniņu. Tad seju tonizē ar losjonu, kas ādu mitrina un atjauno pH līmeni.
[wrapintext][/wrapintext]
Nākamais solis ir pīlings, lai sejas ādu atbrīvotu no atmirušajām šūnām, attīrītu poras, izlīdzinātu ādu, kā arī masējot uzlabotu asinsriti un vielmaiņu. Pēc šīs manipulācijas āda spēj labāk uzņemt vitamīnus un citas vērtīgas vielas, kas ir krēmos un maskās.
Mājas apstākļos pīlingu var pagatavot no dažādiem produktiem, piemēram, no izlietotas kafijas biezumiem vai samaltām auzu pārslām, ko sajauc ar ūdeni, pienu vai medu. Var samalt četras mandeles bez miziņas, pievienot ēdamkaroti olīveļļas un uzklāt uz sejas ar masējošām kustībām. Paturēt kādu brīdi un noskalot ar siltu ūdeni.
Kad āda ir kārtīgi attīrīta, klāj masku. Tai ļauj iedarboties 10–15 minūtes, pēc tam ar siltu ūdeni nomazgā, tonizē ar losjonu. Procedūras beigās ieteicams uzklāt ādas tipam atbilstīgu krēmu.
Izšķir vairākus ādas tipus: normālu, sausu, taukainu un kombinētu. Kombinētais ādas tips iedalāms normālā–taukainā, normālā–sausā un sausā–taukainā.
Gan vēderā, gan uz sejas
Mājās gatavotās maskas vienmēr bijušas populāras un praktiskas. – Ja sievietei ir laiks un vēlme sevi kopt, ja tas uzlabo viņas pašsajūtu, garastāvokli un pārliecību par savu skaistumu, tas ir lieliski! – ir pārliecināta kosmetoloģe.
Tas, cik bieži jāliek maska, atkarīgs no vēlmes, vajadzības un sajūtām. Lai iedarbība būtu efektīva, jāizvēlas sejas ādas tipam atbilstīga maska.
Normālai ādai raksturīga laba asinsrite, nav izjaukta tauku dziedzeru darbība, ādai ir veselīgs mirdzums, tā ir gluda, nav sausuma sajūtas pēc mazgāšanas. Ieteicamas mitrinošas, tonizējošas un atjaunojošas maskas.