Šogad jau februāra pirmajās trīs dienās Ķīpsalā notiks tradicionālā tūrisma izstāde gadatirgus “Balttour 2019”, kas pamatoti atzīts par plašāko Baltijas valstīs, katru gadu sagaidot aptuveni trīsdesmit tūkstošus apmeklētāju.
Šogad jau februāra pirmajās trīs dienās Ķīpsalā notiks tradicionālā tūrisma izstāde gadatirgus “Balttour 2019”, kas pamatoti atzīts par plašāko Baltijas valstīs, katru gadu sagaidot aptuveni trīsdesmit tūkstošus apmeklētāju.
Publicitātes foto

“Balttour 2019” – pasaule kā uz delnas 0

Šogad jau februāra pirmajās trīs dienās Ķīpsalā notiks tradicionālā tūrisma izstāde gadatirgus “Balttour 2019”, kas pamatoti atzīts par plašāko Baltijas valstīs, katru gadu sagaidot aptuveni trīsdesmit tūkstošus apmeklētāju – gan nozares profesionāļus, gan aktīvākos ceļotājus, kuri novērtējuši iespēju izstādes dienās iegādāties ceļojumus par viszemākajām cenām.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Kā parasti darbosies divas halles – vienā idejas varēs smelties pasaules apceļošanai, otrā – Latvijas novadu iepazīšanai.

Pasaule kā uz delnas

“Izstādes dalībnieki piedāvās izdevīgus ceļojumus gan uz nemainīgi populārajiem atpūtas galamērķiem – Turciju, Ēģipti, Spāniju, Grieķiju un citiem, gan piemērotus ceļojumus eksotisku piedzīvojumu cienītājiem – uz Kubu, Seišelu salām, Indonēziju, Taizemi un Vjetnamu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pasaulē ir ap 200 valstu, un, apmeklējot izstādi, tūroperatoru piedāvājumos varēs atrast tiešas vai pastarpinātas iespējas nokļūt teju visās,” sola “Balttour” projekta vadītājs Dainis Bricis.

“Balttour 2019” būs pārstāvēti lielākie Latvijā strādājošie tūrisma operatori un aģentūras: “Tez Tour”, “Novatours”, “Kidy Tour”, “Alida Tūrs”, “Begonija”, “Mouzenidis Travel”, un pirmo reizi arī jaunākie, pērnā gada nogalē Latvijas tirgū ienākušie – pasaulē lielākā Vācijas tūroperatora “TUI” Baltijas pārstāvniecība un lielākais Polijas tūroperators “Itaka”.

Atklāj Igaunijas salas!

Izstādē piedalīsies īpaši daudz tūrisma uzņēmumu no mūsu tuvākajām kaimiņvalstīm – Lietuvas un Igaunijas, jo viņi pamanījuši latviešu tūristu intereses pieaugumu pēdējo gadu laikā un cenšas to izmantot, tādēļ igauņi vien “Balttour 2019” piedalīsies ar 32 stendiem.

Šoreiz akcents likts uz lielākajām salām – Sāmsalu, Hījumā un Muhu. Pirmais ievērības cienīgais jaunums – beidzot apmeklētājiem atvērta Sirves bāka Sāmsalā, kuras ugunis naktī var pamanīt, braucot ar “Tallink” kuģiem uz Stokholmu.

Vēl apskatei pieejamas trīs Hījumā salas bākas – Kepu, Tahkunas un Ristnas, kā arī Roņu salas un Kihnu salas bāka pēc remonta.

Protams, nedrīkst aizmirst Kīpsāres bāku (1933, 26 m) – Sāremā Pizas torni, jo sākotnēji simt metrus no pludmales būvētais tornis tagad krasta līnijas izmaiņu dēļ atrodas jūrā un spēcīgu viļņu ietekmē ir sasvēries uz sāniem.

Jārēķinās gan, ka bāka atrodas Vilsandi nacionālā parka teritorijā un tai piekļūt var tikai kājām no apmēram četrus kilometrus attālās autostāvvietas.

Izstādes apmeklētājus atkal priecēs atraktīvais Muhu muzeja vadītājs ar ermoņikām, pievēršot uzmanību salai, kuru, cauri braucot uz Sāmsalu, tikpat kā nepamana.

Reklāma
Reklāma

Tomēr te būtu vērts apstāties, jo Koguvas ciemā dzimis slavenais igauņu rakstnieks Juhans Smūls, kura spalvai pieder stāsti par mežonīgo kapteini Kihnu Jenu, ko reiz tēlojis ne mazāk slavenais aktieris Kārlis Sebris.

“Balttour” varēs satikt arī trīs roņsaliešus, tostarp latvieti Dzintaru Gilbu, kurš gadiem ilgi vairākas vasaras atvaļinājuma nedēļas pavada Roņu salā un kļuvis par īstenu tās patriotu.

“Labā ziņa visiem ceļotājiem – paplašināta salas ostas akvatorija, lai būtu vairāk vietas mūsu ciemiņu peldošajiem līdzekļiem. Vēl ostas restorānā nomainījušies saimnieki un līdz ar to ēdiens, apkalpošana un viss pārējais nu ir izcilā līmenī – ne par matu sliktāk kā labos cietzemes restorānos. Neparasts ir arī iestādes nosaukums, kas latviešu valodā nozīmē “Ronis”, bet bez pirmā līdzskaņa, ko igauņi parasti neizrunā, tāpēc sanāk “Onis”.”

Stūru stūriem tēvu zeme

Hallē “Apceļo Latviju!” ar tūrisma jaunumiem un pārējiem jau esošajiem piedāvājumiem iepazīstinās visu Latvijas reģionu pārstāvji, kuri aicinās doties visdažādākajos tūrisma maršrutos un dabas takās, apmeklēt pilis, muižas un citas interesantas apskates vietas, izbaudīt aktīvās atpūtas iespējas.

Pirmo reizi tūrisma izstādē piedalīsies Popes ciems Ventspils novadā (167 km no Rīgas), kurš tiek dēvēts par mazo aristokrātisko hipiju, jo lepojas ar Popes muižu (17. gs.), kurā saimnieko pamatskola un kur pagājušā gadsimta 70. gadu sākumā filmēta populārās spēlfilmas “Vella kalpi” lielās izēšanās epizode.

Vēl Popes ciema teritorijā atrodas luterāņu baznīca, agrākā šaursliežu dzelzceļa stacija un Lāču kalns.

Pašlaik Popes muiža piedalās konkursa “Kilograms kultūras” nominācijas “Kultūrvieta” balsojumā par iecienītāko kultūras baudīšanas vietu Kurzemē, pievēršot uzmanību muižas vēsturei, tās plašās teritorijas izpētei un brīvā laika pavadīšanas iespējām.

Popes stendā varēs satikt sociālās uzņēmējdarbības platformas “Pope. Hope. Love” veidotājus, kuri labprāt dalīsies ar tūrisma informāciju un piedāvās gan aristokrātiskos “PO PIŠ” krekliņus, gan grāmatu “Lāču kalns” (autore Popē dzimusī Laura Vinogradova), kā arī stāstīs par festivālu “Vārti”, kas jūlijā Popes amfiteātra estrādē notiks jau ceturto gadu pēc kārtas.

Tāpat kā vairākus gadus iepriekš, arī šoreiz atkal varēs piestāt četrās Vidzemes pieturās, kur vienā piedāvājumā apvienojušies Raunas, Smiltenes, Apes un Alūksnes novadi.

Šī Latvijas ziemeļaustrumu puse bagāta ar daudziem pārtikas ražošanas uzņēmumiem, kas tūristiem piedāvā degustācijas.

Zaļais siers, makaroni, čipsi, dažnedažādi izstrādājumi no ķiplokiem, tostarp pat ķiploku ziedu pesto, kā arī dzērieni no ogām (“Very Berry”) un bērza sulas (“Birzī” – ražotājs pērnā gada nogalē saņēma “Lauku ceļotāja” kvalitātes zīmi “Latviskais mantojums”) – tik plašu garšu buķeti varēs izjust “Balttour” apmeklētāji, pie viena nobaudot arī Alūksnē iecienītos profitroļus – eļļā zeltaini apceptas mīklas bumbiņas, kas lieliski garšo vistas buljonā.

Par aktualitātēm stāstīs Alūksnes Bānīša stacijas ekspozīcijas, Viktora Ķirpa Ates muzeja pārstāvji un plosta “Kaija” komanda. Griezīsies laimes rats un netrūks radošu uzdevumu.

Šogad toni izstādē uzdos kurzemnieki, kuriem pērn ticis visvairāk “Latviskā mantojuma” balvu kā nevienam citam Latvijas novadam.

Tradicionāli 1. un 2. jūnijā risināsies Slīteres ceļotāju dienas, kas šoreiz būs apvienotas ar Mājas kafejnīcu dienām lībiešu krastā, kad ne vien oficiālās ēdināšanas iestādes, bet arī lauku sētas piedāvās tūristiem savas virtuves gardumus.

Brīnišķīgu skatu sola uzkāpšana Šlīteres bākā, kura jau divdesmit gadus kalpo tikai tūristu priekam. Iekštelpās aplūkojama ekspozīcija par jūras bākām Latvijā, Baltijā un pasaulē.

Jaunums ir tikko uzceltais multifunkcionālais Kolkas Lībiešu saieta nams, atjaunotā Zēņu dīķa atpūtas teritorija Kolkas pievārtē un pastaigu taku tīkls Dundagas centrā, kur tapusi un vakaros tiek izgaismota strūklaka, bet videi draudzīgus ceļotājus Kolkā gaida stāvlaukums ar elektroautomobiļu uzlādes iespējām.

Atpūšoties labiekārtotajā peldvietā Pācē, nevajadzētu aizmirst apmeklēt Pāces vilnas pārstrādes fabriku (Dundagas nov., arī tikko piešķirta “Latviskā mantojuma” zīme) – vienīgo vietu Latvijā, kur vilnas pārstrāde notiek pilnībā – no atvestās vilnas līdz gataviem izstrādājumiem.

Dundadznieku stendā varēs gan nofotografēties ar Košraga “Pītagu” zilo govi, gan laimēt nakšņošanu Dundagas pils barona apartamentos.

Savukārt Pāvilostas novada stendā būs iespējams iejusties zvejnieka lomā, uzliekot 3D brilles un dodoties nēģu zvejā Sakas upē vai ar lielo kuģi reņģu zvejā jūrā. Patīkama ziņa gaidīs dabas draugus, jo Pāvilostas novada TIC kopā ar ornitologu Ritvaru Rekmani izstrādājis desmit putnu un tauriņu vērošanas maršrutus novada teritorijā. Nav izslēgts, ka Ķīpsalā varētu ierasties pats Ziemassvētku vecītis Ziemupes rūķu pavadībā, kuri atklās, cik jauki ziemas brīvdienas pavadīt kopā ar ģimeni Rūķupē. Piedaloties rūķu aktivitātēs, varēs laimēt dāvanu kartes visai ģimenei.

Uzziņa

“Balttour 2019”

Darba laiks:

1.02. plkst. 10 –13 (profesionāļu laiks)

1.02. plkst. 13 –18

2.02. plkst. 10 –18

3.02. plkst. 10 –17

Ieejas biļete – 6 eiro; skolēniem, pensionāriem, invalīdiem (uzrādot apliecību) – 4 eiro; bērniem līdz 7 g. v. – bez maksas!

Biļetes internetā: http://www.bezrindas.lv/lv/balttour-2019/5624/

Lai apmeklētu izstādi neierobežotu reižu skaitu gan profesionāļu laikā, gan pārējā darba laikā visās trīs izstādes dienās, pieejamas PRO biļetes – 15 eiro.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.