Foto – AFP

Baltkrievijas tiesa Beļacki patur ieslodzījumā 0

Minskas pilsētas tiesa atstāja spēkā baltkrievu cilvēktiesību aktīvistam Aļesam Beļackim piespriesto četrarpus gadu cietumsodu.

Reklāma
Reklāma
Dabiski palīgi asinsspiediena kontrolei: 5 sēklas, ka noteikti jāiekļauj uzturā
Kokteilis
Laimīgais datums 22.02. – šīm 4 zodiaka zīmēm tā solās būt īpaši veiksmīga diena
Kokteilis
Kādā krāsā jābūt naudas makam, lai piesaistītu finansiālo labklājību? Katrai zodiaka zīmei savs veiksmes tonis
Lasīt citas ziņas

Lai gan Beļackis ir nomaksājies lielāko daļu soda naudas, kas viņam piespriesta apsūdzībās par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, tiesa nolēma, ka aktīvists jāpatur apcietinājumā. Beļacka advokāts ziņu aģentūrai AFP atklāja, ka plāno pārsūdzēt spriedumu Baltkrievijas Augstākajā tiesā.

Par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas aktīvistam bija uzlikts par pienākumu kompensēt radušos zaudējumus 721 miljona Baltkrievijas rubeļu (43 187 latu) apmērā un nomaksāt valsts nodevu – 36 miljonus rubeļu (2156 latu). Apsūdzības puse uzskata, ka Beļackis izmantojis privātus bankas kontus Lietuvā un Polijā, lai no starptautiskajiem finansētājiem saņemtu līdzekļus darbam cilvēktiesību jomā Baltkrievijā. Cilvēktiesību centra “Vjasna” priekšsēdētājs Beļackis tika arestēts 4. augustā. Līdz ar aktīvista arestu atklājās fakts, ka apsūdzību izvirzīšanā faktiski palīdzējušas Polija un Lietuva, kas Minskai saskaņā ar divpusējiem tiesiskās palīdzības līgumiem izpaudušas informāciju par baltkrievu nevalstisko organizāciju banku kontu numuriem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Aktīvistam bija izvirzītas apsūdzības par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas sevišķi lielos apmēros, par ko saskaņā ar likumu draud cietumsods uz laiku līdz septiņiem gadiem. Konkrēti, apsūdzībās teikts, ka no 2007. līdz 2010. gadam viņš nav samaksājis nodokļos aptuveni 41 000 dolāru (22 345 latu) no līdzekļiem, kas ienākuši viņa kontos Lietuvas un Polijas bankās. Naudu viņa kontos ieskaitījušas Zviedrijas Helsinku komiteja, Norvēģijas Helsinku komiteja un Nīderlandes Ārlietu ministrija. Pats apsūdzētais norāda, ka šie līdzekļi bijuši domāti cilvēktiesību centram “Vjasna”, bet prokurori apgalvo, ka tie esot bijuši viņa personiskie līdzekļi. Pēc Beļacka teiktā, liela daļa no šiem līdzekļiem nav nonākusi Baltkrievijā, bet izdota informatīvu materiālu gatavošanai vai semināru rīkošanai citās valstīs.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.