Baltijas valstis importē 40-50% elektroenerģijas jaudas. Kā to varēsim nodrošināt paši? 55

Baltijas valstis importē 40-50% elektroenerģijas jaudas. Kā to varēsim nodrošināt paši, kad nākamgad atslēgsimies no Krievijas un Baltkrievijas elektrotīkla? Skaidro Saeimas deputāts Andris Kulbergs.

Reklāma
Reklāma
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
RAKSTA REDAKTORS
Bez vainas vainīgs? Mirklī, kad trīs bērnu tēva Artūra kontā ienāca 200 eiro, viņš kļuva par bīstamu krāpnieku! 44
Lasīt citas ziņas

Viņš atzīst, ka šis ir būtisks jautājums ne tikai Latvijas, bet visas Baltijas kontekstā: “Tāpēc stratēģija nevar būt izolēta no Baltijas kolēģiem.”

Kulbergs skaidro, ka Latvija šobrīd ir labākās pozīcijās par Lietuvu un Igauniju: “Īstenībā, ja mēs gribam, mēs šodien varam nodrošināt savu patēriņu ar savām ģenerējošām jaudām. Arī ziemā. Cits jautājums, kāda ir tā cena.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Deputāts stāsta, ka šobrīd Latvija gadā importē 23% elektroenerģijas tikai tāpēc, ka ir izdevīgāk pirkt ārpusē: “Mēs vienkārši nevaram konkurēt ar cenu. Tehniski mēs esam spējīgi. Lietuvieši un igauņi gan nav spējīgi to izdarīt.”

Taču jebkurā gadījumā ir jādomā par ģenerējošo jaudu portfeli – viens ir balansējošās jaudas, kas ir drošums tīklā, un bāzes jaudas.

“Mums jādomā par to, ka mums ir jābūt drošām bāzes jaudām. Stāsts par to, ka vējš un saule mums nodrošinās drošību, ir aplams. Viņš mums nodrošinās zaļu enerģiju, bet ne drošu. Drošumu nodrošinās bāzes jaudas. Tieši tāpēc mums Baltijā un arī Latvijā, iespējams, ir jādomā par kodolenerģijas mazām modulārām stacijām, kā to, piemēram, šobrīd dara Polijā – investē un attīsta piecas tādas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.