Baltijas jūrā vienlaikus notiek NATO un Krievijas militārie manevri. Ko tas nozīmē? 108

Virsrakstos pēdējās nedēļas laikā blakus dambja sprādzienam figurē arī manevri Baltijas jūrā. Krievi sarīkojuši flotes manevrus, NATO arī ir blakus. Vācijā notiks vērienīgi gaisa spēku manevri, kuros piedalīsies Zviedrija un Japāna. TV24 raidījumā “Par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu” Rajevs, NBS rezerves pulkvedis, militārais analītiķis, 14.Saeimas deputāts (AS), skaidro situāciju.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas
Manevri ir viens no etapiem, kad gatavojas reālai kara darbībai, uzsver I.Rajevs. Mācībās iesaistīti dzīvie spēki, un tās nepieciešamas vienībām, lai realitātei maksimāli pietuvinātās situācijās spētu izpildīt uzdevumus kara laikā.

Tās ir ļoti svarīgas, viņš norāda.

Runājot par to, kas notiek Baltijas jūrā, viņš, pirmkārt, uzsver, ka nevienam nevajag uztraukties par krievu flotes klātbūtni, jo viņu kapacitāte tur ir ārkārtīgi maza. NATO spēki veic tādas kā “spoguļdarbības”, lai mēs jebkurā laikā varētu reaģēt un atbilstoši rīkoties.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mācības tiek imitēta karadarbība pēc labākajām spējām un resursiem. Ir daļa spēku, kas spēlē pretinieku, I.Rajevs skaidro, un otra daļa cenšas viņu mērķus iznīcināt. Otrs uzdevums – aizsargāties no pretinieka uzbrukumam. Manevri ir kaujas uzdevuma imitācija.

Tām vienībām, kuras ir rezervē, mācībām vajadzētu notikt ik pēc pieciem gadiem, viņš norāda, taču, runājot par regulārām vienībām, mācības jāorganizē būtiski biežāk, viņš stāsta.

Tiek runāts par 10 000 karavīru, 250 militārajām lidmašīnām no 25 valstīm, kas piedalīsies gaisa spēku manevros Vācijā, kā arī tiek uzsvērts, ka piedalīsies Zviedrija un Japāna. Uz jautājumu, ko tas varētu liecināt, I.Rajevam ir skaidra atbilde: Tas liecina, ka Zviedrija tuvākajā laikā tiks pieņemta NATO.” Viņaprāt, retorika un attieksme pret Zviedriju mainīsies.

Kāpēc Zviedrija ir svarīga? Tā ir viena no nedaudzajām valstīm, kura ir spējīga ražot pati savas kaujas lidmašīnas, Rajevs norāda. Zviedrijas gaisa spēki ir ļoti spēcīgi, tas būtu labs papildinājums un laba kreisā flanga piesegšana militārā konfliktā gadījumā.

Japāna, savukārt, ir interesants gadījums. Viņi pievienojās arī dažādām sankcijām. Zinām, ka Japānai ir cieša sadarbība ar ASV, iesaistīšana NATO spēkos ir loģisks nākamais solis, viņš skaidro.

Uz jautājumu, vai manevri tiek pieskatīti, Rajevs atbild, norādot, ka ne vienmēr, piebilstot, ka šāda prakse eksistē. Jo saspringtākas ir savstarpējās attiecības starp valstīm, jo vairāk tas ir nepieciešams.

Militārajās mācībās šīs 250 lidmašīnas, par kurām tiek runāts, veiks dažādus uzdevumus, un mēs redzēsim, kā gaisa spēkiem patiesībā ir jāstrādā, un tas nav ne tuvu tam, ko gaisa spēki parāda Ukrainā, Rajevs uzsver.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.