Kā tikt vaļā no parazītsliekām, audzējot sliekas? 0

“Audzējot sliekas, kastēs savairojas baltas parazītsliekas. Kā no tām tikt vaļā?” 
OZOLA JELGAVAS NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Receptes
Tu tos ēdi zaļus/svaigus? Tā vairāk nedari! 5 dārzeņi, kuri pirms ēšanas jānovāra
“Ja jūs uzpildāt degvielu šādā veidā, jūs esat idiots!” Eksperts ceļ trauksmi, mudinot autovadītājus izvairīties no plaši izplatītas kļūdas degvielas uzpildes stacijās
“Es iegādājos šo automašīnu vēl pirms Masks bija sajucis prātā.” Cilvēki masveidā atsakās no “Tesla”. Sācies uzņēmuma boikots?
Lasīt citas ziņas

Mēslu sliekas labprāt ēd nokritušās koku lapas. Taču, šādi barojoties, parasti ieviešas arī šīm sliekām radniecīgās sīksliekas (enhitrejas). Baltās, mīkstās sliekas bieži sastopamas skuju koku mežos augsnes virskārtā, kur ir skāba vide. Sīksliekas nav konkurentes lielajām sliekām, tomēr, ja tās ir nevēlamas, var izķert, izliekot ēsmu – dzīvnieku olbaltumvielu produktus. Piemēram, novārītu olu ar visu čaumalu pārgriež uz pusēm un ieliek kastē. Pēc 3–5 dienām baltās slieciņas būs sapulcējušās olu pusītēs.

Cits variants – slieku kastē ik pēc pāris nedēļām ieliek nedaudz Anti-Acid Lime mix. Šis Anglijā ražotais pulverveida līdzeklis sastāv no piecu dažādu lapu koku sugu skaidām, fruktozes, kaļķu maisījuma. Tas uzsūc ne tikai lieko mitrumu, bet arī smakas, novērš balto slieku, mušu un blusu vairošanos, kā arī neitralizē skābumu (tuvu pH 7). Līdzeklis viena kilograma fasējumā nopērkams SIA “Al Trade & Consulting’’.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.