Ilgas un nopietnas konsultācijas dārgi maksā. Vai daudzi var tās atļauties? 5
Vai homeopātija mūsdienās nav mazliet modernizējusies?
Dažkārt preparātus gatavo, nevis kratot šķīduma trauku ar roku, bet gan ar speciālu aparātu. Agrāk katra homeopātiskā aptieka
radīja savas mātes tinktūras pēc Švābes farmakopejas. Tagad lielas farmaceitiskās kompānijas Kanādā, Vācijā, Francijā izejmateriālu aptiekām gatavo pēc vienotiem standartiem.Jūs regulāri dodaties uz homeopātu kongresiem un semināriem.
Vai šajā senajā nozarē vēl var uzzināt kaut ko jaunu?
Reiz kāda kolēģe, noskatījusies uz manu paveco hondiņu, brīnījās: “Tu diezgan labi pelni, bet brauc ar šitādu mašīnu!” Izglītība ir dārgs prieks, un katrs izvēlas to, kas tuvāks. Katrā seminārā kaut ko atklāju. Esmu guvusi jaunas atziņas onkoloģisko, aknu, žultsceļu un nieru slimnieku ārstēšanā. Dažus preparātus esmu ieraudzījusi pavisam citā gaismā, piemēram, man bija maz informācijas par niķeļa preparātu. Kad piedalījos meistarklasē Grieķijas Homeopātijas akadēmijā, dāņu homeopāts Eriks van Vunzels iepazīstināja ar savu pieredzi tā izmantošanā bērnu uzvedības traucējumu ārstēšanā.
Man bija viens nevaldāms piecgadīgs pacients, kurš, abu vecāku atvests, kliedza, spēra, izskrūvēja kušetei skrūvītes. Viņš arī slikti runāja, taču neciešamās uzvedības dēļ logopēds ar šo bērnu nestrādāja. Vecāki ļoti ticēja homeopātijai, taču zēna veselība uzlabojās ļoti lēni. Atgriežoties Latvijā, uzreiz viņiem zvanīju. Lietojot niķeļa preparātu, puika kļuva savaldīgāks, pēc diviem mēnešiem ar viņu sāka nodarboties logopēds, un viņš beidzot varēja doties uz dārziņu. Šo preparātu ar labiem panākumiem esmu devusi arī citiem slimniekiem.
Vai jums ir pastāvīgie pacienti?
Jā, taču pie homeopāta jānāk tikai tikmēr, kamēr nepieciešams. Kad saku, ka tagad pie manis vairs var nebraukt, reakcija ir dažāda. Daži grib konsultēties arī pēc izveseļošanās. Arī adatu terapijā ārstam jāprot laikus apstāties. Ja pacients pēc sešām procedūrām ir atlabis, saku, lai vairāk nenāk, jo citādi var rasties slimības paasinājums. Parasti adatu terapiju nekombinēju ar homeopātiju, jo abām ir dziļa iedarbība uz organismu. Krieviem ir brīnišķīgs teiciens maslo masļenoje, proti, kas par daudz, tas par skādi. Kādam savam pacientam pirms septiņiem gadiem ārstēju smagu haimorītu. Viņš bija izmēģinājis dažnedažādas antibiotikas! Pēc homeopātijas kursa vairākus gadus problēmu nebija, taču pērn atkal saslima un lietoja antibiotikas, kas izraisīja kuņģa problēmas. Šogad atkal atnāca pie manis. Pastāvīgo pacientu vidū ir arī mans vīrs, ģimenes locekļi un draugi. Krīzes otrajā gadā daudzi mani pacienti aizbrauca uz ārzemēm un tagad iegriežas ap Ziemassvētkiem un Jāņiem, kad ierodas Latvijā.
Agrāk uz konsultāciju nācās gaidīt trīs mēnešus, tagad – trīs nedēļas. Man ir liela laime darīt to, kas patīk, turklāt esmu no vecā kaluma ārstiem, kuri spēj pieņemt pacientus, cik ilgi vajag, un tāpēc astoņos vakarā nekrist uz deguna.
Jūsu kabinetā ir daudz gleznu…
Mākslas mīlestība man no tēva, kurš bija grafiķis. Gleznas priecē mani un nomierinoši ietekmē pacientus. Apmeklējot seminārus Pēterburgā, dodos uz koncertiem filharmonijā. Man patīk ne tikai klausīties mūziku, bet arī sastapt krievu veco inteliģenci – kundzītes cakainās blūzītēs un kungus vecmodīgos, sagludinātos uzvalciņos. Spēku dod iknedēļas dievkalpojums. Mani vienmēr ir atbalstījusi un izglābusi ticība, piemēram, kad kolēģi, acīs neskatīdamies, teica: “Tu jau saproti, pati esi ārste,” – meklēju palīdzību pie kāda ukraiņu priestera, kurš tobrīd uzturējās Latvijā. Kad vēlāk pateicos, viņš sacīja, ka man palīdzēja Dievs un ticība. Jūs jau desmit gadu pieņemat pacientus kā psihokinezioloģe. Ko īsti nozīmē jūsu pēdējā apgūtā specialitāte? Psihokinezioloģijas pamatā ir atziņa, ka slimības visbiežāk izraisa stress. Visas emocijas izpaužas ķermenī, jebkurām sāpēm atbilst noteiktas izjūtas. Piemēram, ja smeldz ceļi, taču rentgenā nekādu kaiti neatrod, iespējams, pacients baidās kaut ko zaudēt. Savukārt pēdas parasti pinas, ja pārņēmusi vienaldzība pret sevi un apkārtējiem. Psihokineziologs izmanto muskuļu testu, jo tie gluži kā melu detektors atbild zemapziņas vietā, norādot, vai, sakot jā, sirds dziļumos
tomēr nedomājat nē. Pēc speciāliem algoritmiem pacientam nosaku viņa vadošās emocijas un vaicāju, kādas problēmas viņš vēlas risināt. Ārstēšana notiek ar simbolu, pieskārienu un kustību starpniecību. Konsultācijai atvēlu divas stundas, taču, ja pacienta muskuļi liecina, ka ķermenis negrib pieņemt palīdzību un cilvēks negrasās neko savā dzīvē mainīt, tā beidzas ātrāk.