Žilbinošā aktrise Skārleta Johansone

“Balss izklausījās baisi līdzīga manējai!” Skārleta Johansone jūtas satriekta un dusmīga par balsi, kas pieejama ChatGPT lietotnē 7

ASV uzņēmums “OpenAI” apturējis balss izmantošanu savā ChatGPT lietotnē, kas izklausās “baisi līdzīga” slavenās ASV aktrises Skārletas Johansones balsij, vēstīja ārvalstu medijs “Euronews“.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Amerikāņu mākslīgā intelekta pētniecības organizācija “OpenAI” apturējusi vienas no savā ChatGPT lietotnē pieejamās balss izmantošanu pēc tam, kad parādījās interese par to, kā īsti tā tikusi izveidota, aktrisei Skārletai Johansonei uzstājot, ka tā izklausās “baisi līdzīga” viņas pašas balsij.

Johansone, kura 2013.gada filmā “Viņa” ieskaņoja mākslīgā intelekta asistentes lomu, paziņojumā norādījusi, ka “OpenAI” izpilddirektors Sems Altmens septembrī vērsās pie viņas ar lūgumu ierakstīt balsi ChatGPT vajadzībām, tādējādi mazinot plaisu starp radošajiem cilvēkiem un tehnoloģiju uzņēmumiem. Viņa toreiz esot noraidījusi Altmana piedāvājumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Bet, kad es dzirdēju viņu izlaisto demo versiju, es biju satriekta, dusmīga un nevarēju vien noticēt tam, ka Altmana kungs izveidojis ierakstu ar balsi, kas izklausījās tik baisi līdzīga manējai, ka mani tuvākie draugi un ziņu aģentūras nevarēja tās pat atšķirt,” sacīja Johansone.

“OpenAI” visai “negribīgi” piekrita apturēt balss, kurai dots nosaukums “Sky”, izmantošanu pēc tam, kad Johansone nolīga juristus, kuri nosūtīja Altmana kungam attiecīgus pieprasījumus, interesējoties par procesu, kādā uzņēmums ieguvis viņai tik līdzīgas balss ierakstu, piebilda Johansone.

Sanfrancisko uzņēmums “OpenAI” pērnā gada septembrī pirmo reizi ieviesa balss iespējas savā ChatGPT. Savukārt pagājušajā nedēļā “OpenAI” atklāja jaunāko modeļa atjauninājumu GPT-4o, kas, atbilstoši uzņēmuma sniegtajam paziņojumam, darbojas krietni ātrāk gan teksta, gan audio un video variantos.

Šķiet, ka GPT-4o atklāšanas dienā Altmens pats atsaucies uz 2013.gada filmu, kurā Johansone atveidoja mākslīgā intelekta palīga lomu, sociālo mediju platformā “X” ierakstot filmas nosaukumu “Viņa” (“Her”).

Šonedēļ savā blogā “OpenAI” mēģināja izskaidrot, kā īsti tikušas izveidotas mākslīgā intelekta modeļu balsis. “Katru no ChatGPT pieejamiem balsu variantiem — Breeze, Cove, Ember, Juniper un Sky — ir ierunājuši konkrēti cilvēki, ar kuriem sadarbojāmies, lai šos balss ierakstus izveidotu,” sacīja uzņēmums, piebilstot, ka viņi ir ierakstījuši simtiem dažādu balsu paraugus.

Kompānijas pārstāvji paskaidrojuši, ka viņu nolūks noteikti nav bijis apzināti atdarināt kādas konkrētas “slavenības atšķirīgo balsi”.

“”Sky” balss nav Skārletas Johansones balss imitācija, bet gan pieder citai profesionālai aktrisei, kura ieraksta izveidošanā piedalījusies, izmantojot savu dabisko balsi,” sacīja “OpenAI” pārstāvji. “Lai aizsargātu viņu privātumu, mēs gan nevaram nosaukt konkrētu balss avotu vārdus,” viņi piebilda.

Reklāma
Reklāma

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.