Baldonē spriedīs par ieceri pašvaldību pievienot Ķekavas novadam 0
Baldones novada domes deputāti 30.aprīļa sēdē plāno spriest par plānoto administratīvi teritoriālo reformu un formulēt savu nostāju šajā jautājumā, aģentūru LETA informēja domes priekšsēdētājs Raimonds Audzers (VL-TB/LNNK, V).
Pats Audzers uzskata, ka, pašvaldību pievienojot Ķekavas novadam, pasliktināsies pakalpojumu pieejamība.
“Jau tagad no vienas novada robežas līdz citai attālums ir 20 kilometri. Bet pēc tam iedzīvotājiem būs jābrauc līdz Ķekavai, kas ir 30 kilometri, un iedzīvotāji ir neapmierināti, jo attālums palielināsies,” skaidroja domes priekšsēdētājs.
Viņaprāt, pašvaldībā izveidota spēcīga komanda, un reformas rezultātā speciālisti zaudēs darbu. Tāpat pastāv risks, ka samazināsies novada pārstāvniecība jaunajā domē, jo Ķekavas novadā jau tagad ir liela konkurence par deputātu vietām, nobažījies Audzers.
Viņš pieļāva, ka Baldones novada teritoriju jaunajā domē labākajā gadījumā varētu pārstāvēt viens vai divi deputāti.
Pēc domes priekšsēdētāja paustā, novads varētu pastāvēt atsevišķi, jo spēj piedāvāt iedzīvotājiem nepieciešamos pakalpojumus, teritorija ir sakopta. Taču reformas gadījumā Baldone zaudēšot savu kūrorta slavu un kļūšot par provinci.
Jau vēstīts, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātā karte paredz pašvaldību skaitu samazināt no 119 līdz 35.
Platības ziņā lielākās ir Liepājas un Madonas pašvaldības. Ministrijas piedāvātajā kartē tās attiecīgi aptver 3656,93 un 3347,35 kvadrātkilometru plašu teritoriju.
Pēc iedzīvotāju skaita lielākās pašvaldības atbilstoši šai kartei būtu Daugavpils, Rīga un Liepāja. Visās šajās vietvarās dzīvotu vairāk nekā 100 000 cilvēku.
Mazākā pašvaldība pēc iedzīvotāju skaita varētu būt Līvānu pašvaldība, kopumā pulcējot nedaudz vairāk nekā 12 000 iedzīvotāju.
VARAM izstrādātajā kartē iecerēts apvienot arī vairākas Pierīgas pašvaldības, piemēram, Ādažus apvienot ar Carnikavu, Ķekavu ar Baldoni un tamlīdzīgi.
Vides aizsardzības un reģionālās aizsardzības ministrijas piedāvātā administratīvi teritoriālā reforma ar jaunajiem administratīvajiem centriem. Pašvaldību skaitu iecerēts samazināt no 119 līdz 35, apvienojot novadus.
Ar vienu krāsu apzīmētas blakus esošas pašvaldības, kuras tiek piedāvāts apvienot (izņēmums – daļu Ķekavas novada teritorijas paredzēts pievienot Olaines novadam).