Pēcnāves kāzas Ķīnā 1


Ķīnas rietumu rajonos saglabājusies sena tradīcija, kas radusies vēl Han dinastijas valdīšanas laikos: nomirušiem jauniem vīriešiem un sievietēm, kuri nav paguvuši dzīves laikā stāties laulībā, jābūt apglabātiem pārī ar mirušu pretējā dzimuma cilvēku. Tādu praksi dēvē par “minhuņ” – pēcnāves laulībām.

Ķīnieši tic, ka, veicot laulību ceremoniju mirušajiem, viņi garantē aizgājējiem laimīgu laulības dzīvi viņsaulē ar zārka kaimiņieni vai kaimiņu. Turklāt naudu, ko kopīgajā apbedīšanā iedod mirušās līgavas vecākiem, uzskata par ķīniešiem ierastā kāzu rituāla līgavas izpirkuma analogu. Tradicionāli par sievietes ķermeni ģimene parasti maksā aptuveni 1200 dolāru, kas ir ekvivalents parasta ķīniešu fermera četru gadu ienākumam.

Tādēļ tradīcijā ir ieinteresēti ne tikai šajā pasaulē otro pusi neatradušā aizgājēja radinieki. Mirušo līgavu tirgus pastāvēšana Ķīnā noved ne tikai pie slepkavībām alkatības dēļ, bet arī kapu apgānīšanas. Kāda sieviete no Jaņčuaņas centās nopirkt 15 gadus vecas mirušas meitenes atliekas, kuru neviens nepieteicās paņemt no kaimiņu pilsētas slimnīcas morga – lai izdabātu savam mirušajam brālim, kurš nomira kā vecpuisis. Viņa teica, ka brāļa gars pastāvīgi viņai rādoties sapņos un pieprasa sev sievu. Bet tās ģimenes, kam nav izdevies ne savākt naudu, lai nopirktu aizkapa līgavu, ne nogalināt kaimiņu meitu vai izrakt no kapa nomirušu sievieti, liek dēla zārkā līgavas salmu figūru, cerot, ka aizgājējam ies pie sirds kaut vai šāda partnere.

Reklāma
Reklāma
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.