Svarīgi! Kad nedrīkst sildīt? 1
Ja locītavas iekaisušas, tās nedrīkst sildīt, nevajag likt arī siltas kompreses, tas var pastiprināt iekaisumu, izraisīt sāpes.
Artūrs Tereško ļoti slavē purva vārnkāju, tās lakstiem ir spēcīga pretiekaisuma iedarbība. No šā auga ložņājošajiem sakneņiem var vārīt tēju, var pagatavot tinktūru – nostādinot degvīnā.
“Ja ir iekaisīgs locītavu stāvoklis, kad tās apsārtušas, sāpīgas, karstas, vārnkāju der lietot gan iekšķīgi, gan ārīgi,” – tā fitoterapeits.
Vija Eniņa iesaka pagatavot vērtīgu ziedi no apiņa rogām. Tās sažāvē un saberž smalkā pulverī, ko sajauc ar labiem cūku taukiem vai gī sviestu: taukvielu uzsilda, iemaisa ēdamkaroti auga pulvera, atdzesē. Ar ziedi iesmērē sāpošās locītavas.
Nelāgās vainas vieglāk pārciest palīdz novārījumi, ko pievieno vannas ūdenim.
Sāpes palīdz mazināt priedes skuju vanna – kilogramu skuju sasmalcina, pārlej apmēram litru ūdens, vāra pusstundu un tad atstāj ievilkties 12 stundas. Šādu virumu pielej vannas ūdenim. Lai vannošanās iedarbīgāka, var pievienot arī puskilogramu sāls.
Līdzīgi izmanto auzu salmus: 0,5 kg salmu aplej ar pāris litriem ūdens, vāra pusstundu, tad atstāj stundu ievilkties un pielej vannas ūdenim. Šādu vannošanos var veikt ik pārdienu vai ik pēc trim dienām.