Bagātīgs apraksts par tautas līdzekļiem locītavu vainām. Iesaka augu valsts eksperti Vija Eniņa un Artūrs Tereško 1
Apstādināt un eļļot
Pat ja locītavu atveseļošanai cītīgi lietojat ārsta izrakstītus medikamentus, der ielūkoties arī dabas aptiekā. Ne mazums augu spēj atvieglot sāpes, mazināt iekaisumu, uzlabot asins apgādi un organisma aizsargspējas. Kas un kā labāk palīdz – taujājam augu valsts ekspertiem Vijai Eniņai un Artūram Tereško.
“Jāsaprot, ka ar dabas līdzekļiem bojātās locītavas, skrimšļus atjaunot nevar, tomēr iespējams vismaz daļēji apstādināt procesu. Turklāt augi var palīdzēt stiprināt organismu,” uzskata farmācijas doktore un augu pazinēja Vija Eniņa.
Protams, liela nozīme ir arī atbilstošām fiziskām kustībām un pareizai ēdienkartei. Lai locītavu savestu kārtībā, jāuzlabo asinsrite un organisma apgāde ar skābekli.
Fitoterapeits Artūrs Tereško piebilst, ka locītavas ir jāeļļo, jāpabaro. Vislabāk to darīt iekšķīgi, pievienojot uzturam eļļu, kas bagātīgi satur omega-3 taukskābes. Dakteris uzskata, ka nav vērts iegādāties aptiekā dārgas kapsulas ar zivju vai krila eļļu, gana laba ir mūsu pašu kaņepju eļļa, kas satur pietiekami daudz vērtīgo taukskābju. Kaņepju eļļu lieto pa tējkarotei trīs reizes dienā. Gardi un veselīgi.Ja locītavu veselībai vēlas izmantot ārīgi uzklājamu ziedi, labāk izvēlēties tādu, kas satur ēteriskās eļļas. Atšķirībā no citas eļļas ēteriskā eļļa tiek cauri ādas barjerai, nedaudz paplašina asinsvadus, tādējādi uzlabojot asins apgādi. Tiek izmainīta sāpju receptoru uztvere – cilvēkam šķiet, ka sāp mazāk. Ne velti daudzi izmanto tā dēvēto zirgu ziedi, jo labi palīdzot. Šī ziede satur mentola un kampara ēterisko eļļu. Līdzīga iedarbība ir arī ziedei Zelta zvaigzne jeb tā dēvētajai zvaigznītei.