Anda Līce: Bagātie raizējas, ka šovasar nebūs ar ko pārsteigt “Instagram” skatītājus 1
Anda Līce, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”
Pirms daudziem gadiem televīzija rādīja meksikāņu ziepju operu “Bagātie arī raud”, un kopš tā laika seriāla nosaukums iegājās ļaužu sarunvalodā.
Tagad sakarā ar Covid-19 radītajām problēmām ir jājautā, vai arī bagātie šodien raud.
Ir acīmredzami, ka arī šī pandēmija vismazāk ievaino turīgos un bagātos, bet visvairāk tos, kas iepriekš minētajiem nepieder, tādu gan pasaulē, gan Latvijā ir ļoti daudz un sakarā ar bezdarba palielināšanos viņu kļūst aizvien vairāk.
Par ko šodien raud bagātie? Par to, ka vienai daļai bizness tomēr ir nobrucis, kamēr citiem iet uz augšu, jo pasaules tirgū ir mainījies pieprasījums.
Tiklīdz būs izstrādātas un izmēģinātas jaunās zāles, farmācijas bizness ies uz augšu kā raķete, jo veselības un dzīvības dēļ cilvēkiem nekā nav žēl.
Diemžēl netiek diskutēts par jautājumu, vai tajā laikā mutāciju ceļā jau nebūs radies Covid ar pavisam citu kārtas skaitli.
Bagātie raizējas, ka šovasar izpaliks laiskošanās kādās grūti aizsniedzamās siltajās salās un nebūs ar ko pārsteigt “Instagram” skatītājus.
Ka nevarēs svinēt dzīvi pasaules dārgākajos restorānos un nopēdot vēl neredzētās skaistākās vietas pasaulē.
Viena no svarīgākajām nākotnes profesijām būs psihoterapeits. Vispārējais psiholoģiskais klimats pandēmijas dēļ ir pasliktinājies.
Turklāt līdzīgi zemestrīcēm mūs nemitīgi tricina dažādas reformas, kas vieš neskaidrību un nedrošību, tāpēc garīgā dziedināšana būs vajadzīga gan nabagajiem, gan bagātajiem.
Neveselīgu ģimenes attiecību un jau kurā paaudzē novārtā atstātās bērnu ētiskās audzināšanas dēļ neirožu skaits un atkarību veidi dažādās vecuma grupās palielinās.
Psihoterapiju, kas ielaistos gadījumos ilgst gadiem ilgi, šodien var atļauties vienīgi bagātie.
Daudzi diemžēl uzskata, ka ar viņiem viss ir labākajā kārtībā un savu vērtību sistēmu, ieradumus un uzvedību viņiem nav nepieciešams mainīt.
Mums taču ikvienam ir grūti atteikties no ierastā. Ir milzīga atšķirība starp to, ko šodien var atļauties bagātie un ko nabagie.
Cilvēki ar neizļodzītu garīgo struktūru veselā saprāta robežas nepārkāpj arī tad, ja finansiālās robežas to pat atļauj.
Tieši no viņu vidus ir nākuši visi pasaulē pazīstamākie mecenāti.