Foto – AFP/LETA

Avīze: “Mistral” kuģu dēļ Francija grauj uzticama piegādātāja slavu 0

Situācija ar Krievijai paredzētajiem “Mistral” kuģiem ir pasliktinājusi citu klientu uzticību Francijai, kas sākuši apšaubīt, vai Parīze izpildīs līgumsaistības pret tām, vēsta Francijas avīze “La Tribune”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Indijas bruņojuma tirgū ir likuši saprast, ka Francija, iespējams, ir neuzticams piegādātājs. Deli tagad vēlas noskaidrot, ko var gaidīt no kontrakta, kas noslēgts ar Parīzi.

“Ja Indija nākotnē sāks karot ar Pakistānu vai Ķīnu, vai Francija izpildīs līguma nosacījumus attiecībā uz kaujas iznīcinātāju piegādi?” retoriski vaicā laikraksta publikācijas autors.

CITI ŠOBRĪD LASA

Iepriekš Indija ar Franciju parakstīja aptuveni 10 miljardu ASV dolāru vērtu līgumu par 126 daudzmērķu iznīcinātāju “Rafale” iegādi.

“La Tribune” uzsver, ka situācija ar Krievijas “Mistral” kuģu piegādēm ir ļāvusi to izmantot savā labā citiem pasaules bruņojuma ražotājiem, piemēram, ASV un Lielbritānijai, kas aktīvi sarosījušās bruņojuma tirgū.

Jau ziņots, ka Francija, kas tiecas aktīvi attīstīt bruņojuma eksporta piegādes, novembrī saistībā ar situāciju Ukrainas austrumos uz nenoteiktu laiku atlika “Mistral” tipa desantkuģa piegādi Krievijai.

2011.gadā parakstītais 1,2 miljardu eiro vērtais līgums paredzēja, ka pirmo kuģi ar nosaukumu “Vladivostok” piegādās šogad oktobrī vai novembrī, bet otro ar nosaukumu “Sevastopoļ” – 2015.gadā.

Tomēr Ukrainas krīzes ietekmē un krasā Rietumu un Krievijas attiecību pasliktinājuma dēļ uz Franciju tās sabiedrotie, jo īpaši ASV izdara lielu spiedienu nepiegādāt kuģus. Septembrī Francijas prezidents Fransuā Olands paziņoja, ka lēmuma par piegādēm pieņemšana ir atlikta.

Līguma izpilde nozīmētu, ka pirmo reizi Krievijai tiktu pārdotas augsta līmeņa aizsardzības tehnoloģijas, par ko bažas ir izteikušas vairākas NATO dalībvalstis, īpaši Baltijas valstis, kas raizējas par kuģu nonākšanas Krievijas bruņojumā negatīvo ietekmi uz to drošības situāciju.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.