Avdijivkā krievu karaspēks pielietojis gāzes granātas, kuru izmantošanu aizliedz konvencija 107

Jau iepriekš LA.lv, TV24 un arī citos medijos ziņots par aerosola granātām K-51. Šo granātu izmantošanu aizliedz ANO ķīmisko ieroču konvencija.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Pazīmes, ka tu patērē pārāk daudz olbaltumvielu 2
Krievijā trīskāršojušies “vārti uz elli”, kas var aprīt zemi un ciemus
Veselam
Kā atbrīvoties no riebīgās “riepiņas” uz vēdera. Nosaukti 5 galvenie noslēpumi
Lasīt citas ziņas

TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” Jānis Slaidiņš pastāstījis, ka Ukrainā beidzamo dienu laikā tomēr tikušas pielietotas šādas granātas.

Jā, šīs granātas nav nāvējošas, taču, iekļūstot elpceļos, uz pusstundu cilvēks būtībā kļūst rīcības nespējīgs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Cilvēks nespēj pretoties, viņš nespēj aizbēgt, viņa vienīgā doma ir berzēt acis un tikt pie elpas, skaidro Slaidiņš.

Nesen ziņojām arī par vājinātā urāna pielietošanu karā. “Tas ir toksisks smagais metāls, viela, kas paliek pāri, kad liela daļa radioaktīvā urāna izotopu ir atdalīta. Tam piemīt tādas pašas ķīmiskās īpašības kā urānam, bet ar mazāku starojumu,” skaidro Slaidiņš.

Daudzas amatpersonas savā retorikā brīdina šo metālu neizmantot, taču patiesībā tā pielietojums karā ir plašs. Vājināto urānu izmanto arī bruņu stiprināšanā, teju visos ASV tankos “Abrams” tas ir iestrādāts.

Beidzamajos konfliktos vājinātais urāns izmantots pietiekami daudz. Irākas konfliktā izšauti ap 300 000 šādu lādiņu, Dienvidslāvijā – ap 40 000.

ANO savās publikācijās, atsaucoties uz pētījumiem, ir norādījuši, ka radiācijas draudi iedzīvotājiem un videi, kas saskārušies ar šo ieroču pielietojumu, nav būtiski.

Bet kādi tad ir būtiskākie ieguvumi, izmantojot vājināto urānu? Tas ir stiprs metāls, kas spēj caursist līdz pat 700 mm biezas bruņas, līdz ar to neviens tanks no tā nevar būt pasargāts.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.