Publicitātes foto

Automašīnas uzkopšana pavasarī – 6 lietas, kas jāizdara 0

Pēc slapjas ziemas, kad snieg sniegs, līst lietus un lielākoties mēdz būt arī dubļi, tad, iestājoties pavasarim, ir vēlme ne tikai veikt mājās ģenerāltīrīšanu, bet arī automašīnas, kas bieži vien ir tikpat svarīga dzīves sastāvdaļa kā paša mājoklis. Lai pavasari sagaidītu tīri un smaržīgi, šī raksta turpinājumā apskatīsim Top 8 lietas, kas jāizdara pavasara automašīnas tīrīšanas laikā.

Reklāma
Reklāma

1. Salona uzkopšana

Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Salonā uzturas visi – gan šoferis, gan pasažieri, dažkārt arī tiek pārvadāti mūsu mājdzīvnieki, vesti dažādi iepirkumi no lielveikaliem. Ēdienu drupačas, izlijusi kafija un putekļi bieži vien iet roku rokā ar ikdienas braukšanu uz darbu vai brīvdienu izbraukumos. Vieglu, virspusēju uzkopšanu var veikt jau ikdienā, tomēr bieži vien daudz kas no minētā izlīst vai aizkrīt spraugās pie krēsliem vai citviet, tādējādi neradot iespēju tā vienkārši to satīrīt.

Auto salona tīrīšana sākas ar paklājiņu izņemšanu. Ja tie ir nolietojušies pēc ziemas perioda, tad vislabāk ir iegādāties jaunus, lai salonā arī mikroklimats veidotos tīrāks.
Auto sēdekļus var tīrīt vairākos veidos. Vieglāk ir kopt ādas sēdekļus, tomēr arī tekstilam ir izstrādāti labi ķīmiski līdzekļi, kurus var izmantot pats. Šie pūšamie tekstila ķīmiskie līdzekļi efektīvi noņem netīrumus, atstāj svaigu smaržu, attīra un atjaunina. Kas attiecas uz jau minētajiem ādas sēdekļiem, pirms iegādājaties, izpētiet ķīmiskā līdzekļa aprakstu, jo ir līdzekļi, kurus nedrīkst lietot dermantīna ādai vai tieši pretēji – dabīgajai ādai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Turpiniet ar salona tīrīšanu ar putekļu sūcēju un neaizmirstiet nomainīt uzgaļus, kas tiek klāt arī šaurajām vietām.
Salona panelim iegādāties var vairākus speciālus tīrīšanas līdzekļus, piemēram, auto paneļu mitrās salvetes vai mikrošķiedru lupatiņu ar speciālu ķīmisko pūšamo līdzekli. Visvērtīgākie ir tie līdzekļi, kuri arī satur anti putekļu pievilkšanos, tādējādi ļaujot salonam būt ilgāk tīram un koptam.

2. Logu un spoguļu tīrīšana

Logu tīrīšana ir jāveic ne tikai no ārpuses, bet arī no iekšpuses. Nopulējiet arī atpakaļskata un sānskata spoguļus. Un tā kā pēc rudens vai ziemas perioda uz virsbūves sakrājas smiltis un netīrumi, tad noteikti nav ieteicams pirmo tīrīšanu veikt ar rokām. Smilšu graudiņi ne vienmēr ir acīmredzami un tīrot uzreiz ar rokām Jūs nejauši variet saskrāpēt stiklus, kas saulainās dienās būs ļoti labi redzams. Virsmas vislabāk no sākuma ir tīrīt ar augstspiediena šļūtenēm un tikai pēc tam tīrīt ar stiklu tīrīšanas līdzekļiem un mikrošķiedru lupatiņām.
Pavasara uzkopšanā varat arī palutināt auto, iegādājoties jaunas vējstiklu slotiņas, kas visbiežāk ir, mainoties gadalaikiem, pat ieteicams un vēlams.

3. Virsbūves tīrīšana

Netīrumu vislielākais uzsūcējs un pievilcējs ir tieši automašīnas virsbūves daļa, kas ir pakļauta jebkādiem laikapstākļiem. Ne tikai stiklus ieteicams vispirms skalot ar augstspiediena šļūteni, bet arī visu virsbūvi, tai skaitā riepas, arkas un visas šķirbas. Mazgājot ar lupatu uzreiz, Jūs varat šo virsbūvi un krāsu saskrāpēt un sabojāt, tādējādi – vispirms skalošana un tad pārējie kopšanas līdzekļi.
Izmantojiet kvalitatīvus auto kopšanas līdzekļus – gan švammi, gan speciālās auto putas, gan arī pēc mazgāšanas auto vasku – tas ar kārtiņu nosegs virsbūvi un aizsargās kādu laiku pret jauniem netīrumiem un mitruma nosēdumiem. Kārtīgi nomazgāts un kvalitatīvi kopts auto nerūsēs un netiks bojāts, tāpēc ilgtermiņā jebkurš regulārs kopšanas rituāls atstās pozitīvas sekas auto izskatā.

4. Auto apakšas, disku un lukturu tīrīšana

Kā jau iepriekš minēts, noskalojiet visu ar augstspiediena šļūteni, pēc tam izmantojiet speciālos tīrīšanas līdzekļus. Auto apakšā mēdz sakrāties milzum daudz dubļi un sāls, kā arī aizķeras nevēlami dabas objekti, piemēram, akmeņi, smiltis vai zāle. Ja netīrumu ir ļoti daudz, tad varat izmantot netīrumu šķīdinātājus, tomēr ikdienā tos lietot nevajadzētu, jo tie ir ļoti stipri un ar laiku var sākt bojāt automašīnu.

Reklāma
Reklāma

Nopulējiet diskus ar alumīnija vai hroma pastām, kas ne tikai spodrina auto diskus, bet arī to materiāla kvalitāti aizsargās no apkārtējās vides.
Kas attiecas uz lukturu kopšanu, tad noteikti varat iegādāties speciālās profesionālās pastas automašīnu lukturu pulēšanai, kas noņem skrāpējumus, izbalēšanu, dzeltenumu, atjauno spīdumu un redzamību, kā arī nodrošina ilgtermiņā aizsardzību pret ārējiem apstākļiem. Šāds kopšanas līdzeklis ir piemērots arī organiskā stikla un plastmasas stikliņu pulēšanai.

5. Bagāžas nodalījuma uzkopšana

Ļoti bieži, izmantojot bagāžnieku, tajā tiek samestas lietas, kuras ar laiku sāk uzkrāties vai atstāt savu daļu palieku un netīrumu. Vislabāk ir bagāžnieku izsūkt kārtīgi ar putekļu sūcēju, izmazgāt un visas esošās lietas sakārtot – tās, kuras nav vajadzīgas – izmest vai noglabāt garāžā, un tās, kuras ir aktuālas – novietot kārtīgi atpakaļ.

6. Tehniskie jautājumi un detaļas

Uzkopjot automašīnu, pārbaudiet arī eļļas līmeņus, uzpildiet logu šķidrumu. Pavasarī līdz ar laba laika iestāšanos nomainiet ziemas riepas uz vasaras riepām (uzzināt vairāk). Vasaras riepas var mainīt sākot ar 1.martu.
Vērtīgi ir pārliecināties arī, ka pēc ziemas automašīnas akumulators ir tikpat jaudīgs un darboties spējīgs kā pirms tam.

Saistībā ar auto akumulatoriem (var iegādāties šeit), daudzi nemaz nezina, ka šai auto detaļai ir jāpievērš pastiprināta uzmanība ne tikai pirms aukstā ziemas laika, bet arī pirms karstām vasarām. Ja auto tiek pakļauts augstas gaisa temperatūras svārstībām vasaras laikā, tad akumulatora iekšējās sastāvdaļas var sākt pakāpeniski dilt, rezultātā negatīvi ietekmējot lādiņu, kas ir mašīnas baterijā. Šādā veidā akumulatori sāk daudz agrāk novecot.