“Autoimūnās slimības ir sastopamas arvien biežāk.” Vasiļevskis iesaka, kā pacientam apturēt agresīvo slimību 36
“Autoimūnās slimības ir sastopamas arvien biežāk tāpēc, ka vide, kas sekmē šādu slimību rašanos, ir arvien vairāk piesārņota ar ķīmisko rūpniecību, ar atkritumiem, un ar vielām, ko lieto lauksaimniecībā. Tāpat arī daudzas zāles, arī tajā skaitā vakcīnas, ar kurām cilvēka ķermenim visu laiku ir jāreaģē un jāsaprot, kas ir savs un kas nav savs. Un reizēm šī sistēma apjūk, un savus orgānus, audus sāk uzskatīt par svešiniekiem, un šajā momentā var sākties autoimūnā salsimšana,” tā TV24 raidījumā “Dr.Apinis” skaidroja algologs, anesteziologs, integratīvās medicīnas ārsts Edgars Vasiļevskis, apspriežot autoimūno slimību rašanās iemeslus.
Ārsts Vasiļevskis raidījumā pastāstīja arī par savu jaunāko grāmatu “Autoimūno slimību ārstēšanas ceļvedis”, kurā uz autoimūnām saslimšanās “skatās plašāk”.
“Galvenais akcents ir tas, kas ir jādara pašam pacientam un kādā veidā palīdzēt apstādināt šo autoagresiju, kad imūnsistēma neatpazīst, kas ir savs un kas nav savs, un sāk uzbrukt saviem audiem? Skaidrs, kad tajā brīdī, ja pacients ir saslimis un viņam izdodas nozīmēt labu, adekvātu terapiju, tad ļoti bieži tas pacients arī tālāk vairs neko nemeklē, jo vismaz pirmajā posmā terapija ir efektīva – grāmatā ir veselas divas nodaļas par to, kādas ir šīs te medikamentu grupas: ļoti labi, man ir kārtējā palīdzība, un es varu dzīvot tālāk…Bet, kas notiek sistuācijās, ja autoimūnā slimība ir agresīva, strauji progresējoša un draud ar kaut kādu savu darbaspēju zudumu? Tad tiešām ir brīdis, kad pacientam pašam ir jāmeklē, jādarbojas un jāsāk mainīt sava ikdiena,” tā TV24 raidījumā norādīja Vasiļevskis, sakot, ka tas ir tas galvenais ziņojums viņa jaunajā grāmatā par autoimūnām saslimšanām.
Aptuveni tikai 10% starp ārsta Vasiļevska pacientiem gan ar autoimūnām, gan arī onkoloģiskām saslimšanām īpaši pēc onkoloģiskās terapijas esot tie, kuri ir gatavi mainīt savu ikdienu. Tas attiecoties arī uz hroniskā noguruma sindromu, sacīja ārsts.
“Tas ir viens no starta etapiem autoimūno slimību sākumā. Un, ja pacients ir gatavs mainīties – mainīt savu ikdienu, mainīt savu uzturu un psihi, iet klausīties Pētera [Pēteris Kļava – red.] lekcijas kā piemēru, mainīt savu uztveri pret dzīvi, tad ir ļoti liela iespēja, ka tas autoimūnais process apstājas! Un tas ir arī mans veiksmes stāsts, kad, lietojot šīs visas sistēmas, mana pieredze jau ir pagātne, un tāpēc es ar tik lielu pārliecību to stāstu pacientiem. Bet līdz šim man nebija tāds instruments, ko iedot pacientam rokās un teikt: izlasi šo, padomā un, ja esi gatavs, tad mēs turpināsim,” tā TV24 raidījumā “Dr.Apinis” sacīja ārsts Vasiļevskis.
Savukārt, ja pacients tam nav gatavs, tad paliek Rietumu medicīnas metodes. “Bet atceramies to, ka viņas vienmēr nebūs efektīvas. (…) Atceramies, ka pacienta dalība ir absolūti nepieciešama. Vesela nodaļa [Vasiļevska grāmatā – red.] ir par uzturu, jo autoimunitāte – tas ir iekaisīgs process, un jebkuru iekaisīgo procesu stimulē nepareizas pārtikas izvēle,” tā rezumēja integratīvās medicīnas ārsts Vasiļevskis, TV24 raidījumā stāstot par to, ka sabiedrībā ir palielinājies autoimūno saslimšanu skaits un ko pacientiem vajadzētu darīt, lai viņi būtu veseli.