Raimonda Mežaka foto no “twitter”.

Auto ielūza, braucēji aizbēga: policija sniedz sīkākas ziņas par “VW” ielūšanu ezerā 0

Policija ir noskaidrojusi, kas sēdēja pie stūres Driškina ezerā ielūzušajai automašīnai – zilas krāsas “VW Golf”. Braucēji notikuma vietu pameta un policijai par negadījumu neziņoja.

Reklāma
Reklāma
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
7 iemesli, kāpēc jūs nespējat zaudēt svaru pat, ja pārtiekat tikai no vienas salāta lapas
Lasīt citas ziņas

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne portālam “la.lv” pastāstīja, ka 7.janvārī Cēsu policijā tika saņemta informācija par ledū ielūzušu un nogrimušu automašīnu Pārgaujas novadā, Raiskuma pagastā, Driškina ezerā. Par notikušo ziņoja kāds aculiecinieks, kas redzēja spēkrata braukāšanu pa ledu, kā arī brīdi, kad automašīna ielūza.

“Par laimi šajā negadījumā nav cietušo, jo personas, kas atradās automašīnā, paspēja no tās izkļūt, taču visi iesaistītie notikuma vietu atstāja neziņojot policijai, kā tas ir noteikts likumā,” norādīja Z.Vaskāne.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pie automašīnas stūres sēdēja kāds 1998.gadā dzimis jaunietis.

Automašīna tika izcelta no ūdens 8.janvārī un policijā tiek lemts jautājums par soda piemērošanu. Vadītājam jārēķinās ar atbildību par atrašanos ar automašīnu uz ledus un par kaitējuma nodarīšanu dabas videi, informē Valsts policijas pārstāve.

Pašvaldības saistošie noteikumi paredz, ka nedrīkst braukt pa ledu, un turklāt esot jāņem vērā, ka tas ir Gaujas nacionālais parks. Pēc Vaskānes teiktā, automašīnu izcēla pašvaldība un, visticamāk, ka “drosmīgajam braucējam” būs jāatlīdzina izdevumi.

“Ar automašīnu pa ledu nedrīkst braukt, jo tādējādi tiek nodarīts kaitējums dabas videi. Ir daļa pašvaldības, kuru saistošajos noteikumos ir skaidri noteikts, ka pa aizsalušu ūdenstilpni braukt nedrīkst, taču tas nav noteikt visur. Lai izvairītos no šādiem gadījumiem un novērstu apdraudējumu ne tikai dabai, bet arī cilvēkiem, tuvākajā nākotnē plānots ieviest likuma normu ar kuru nepārprotami tiks aizliegts atrasties ar transportlīdzkli uz aizsalušas ūdenstilpnes,” norāda policija.

Dabas aizsardzības pārvaldes Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas vadītāja Elīna Ezeriņa uzsver, ka pārvietošanās ar mehanizētajiem transportlīdzekļiem, tai skaitā automašīnām, traktortehniku, motocikliem, tricikliem, kvadracikliem un mopēdiem, pa lielāko daļu Latvijas ezeru un upju ir aizliegta.

Reklāma
Reklāma

“Vēlme ātrāk nokļūt labās makšķerēšanas vietās vai kāre pēc adrenalīna diemžēl mūsu sabiedrībā ir bieži sastopamas. Taču pieredze liecina, ka ne viens vien nepārdomāts vai pārgalvīgs izbrauciens pa ezera ledu beidzas ar ielūzušu spēkratu. Rezultātā šāds “hobijs” var izrādīties gana dārgs, jo zaudējumos aprēķināmas gan spēkrata, gan glābšanas darbu izmaksas, gan administratīvā soda apmērs, kā arī videi nodarītā kaitējuma apmērs,” komentē DAP vecākais valsts vides inspektors Mārtiņš Blaus.

Administratīvā soda apmērs par šo pārkāpumu atbilstoši Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksa 81.pantam fiziskām personām ir 30-1000 eiro, bet juridiskām personām – 280-2100 eiro.

Pārgaujas pašvaldības policija ir ierosinājusi administratīvo lietvedību par pārkāpumiem Driškina ezerā. Tā kā šī ir īpaši aizsargājamā dabas teritorija – Driškina ezers ietilpst Gaujas Nacionālajā parkā – lieta ir nodota DAP vērtēšanai un lēmuma pieņemšanai par soda apmēru. Iestājoties siltākam laikam, DAP izvērtēs situāciju dabā par spēkrata atstāto piesārņojumu, informējot par to Valsts vides dienestu.

“Nemitīgi aicinām cilvēkus doties dabā ar izpratni, saudzēt ne tikai sevi un savu īpašumu, bet arī dabas vērtības sev apkārt, taču aizvien saskaramies ar pārgalvīgas rīcības sekām,” saka M.Blaus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.