Austrumvācijas iedzīvotāji arvien ir pakļauti lielākam nabadzības riskam 0
To cilvēku skaits, kam draud ieslīgšana nabadzībā, Vācijas austrumos ir daudz lielāks nekā rietumos, lai gan plaisa starp abām atkalapvienotās Vācijas daļām ir nedaudz mazinājusies.
2017.gadā to ļaužu skaits kam draudēja nabadzība, Vācijas federālajās zemēs, kas savulaik atradās komunistu jūgā, sastādīja 17,8%, kamēr valsts rietumos tas bija 15,3%.
Tomēr gada laikā nabadzībai pakļauto iedzīvotāju skaits Austrumvācijā samazinājies par 0,6 procentpunktiem, kamēr rietumos tas krities par 0,3 procentpunktiem.
Ar šiem datiem, kas iegūti apkopojot Federālā statistikas biroja un zemju statistikas iestāžu informāciju, pirmdien Bundestāgā nākusi klajā kreiso ekstrēmistu partija “Die Linke” (“Kreisie”).
Lai gan Austrumvācijas ekonomika pēdējā laikā piedzīvojusi izaugsmi, statistikas dati liecina, ka to tuvākajā laikā atkal sagaida kritums.
“Līdz 2045.gadam saskaņā ar mūsu prognozēm plaisa dzīves līmenī atkal pieaugs,” teikts aģentūras DPA rīcībā nonākušais ziņojumā kuru sagatavojis tautsaimniecības pētījumu un konsultāciju uzņēmums “Prognos AG”.
Ekonomikas sarukšanas cēloņi būs tālākā Austrumvācijas depopulācija un zemā dzimstība, norāda pētnieki.
Šobrīd Austrumvācijas strādājošo produktivitāte sasniegusi trīs ceturtdaļas salīdzinājumā ar Rietumvāciju, taču līdz 2045.gadam tā atkal samazināsies līdz divām trešdaļām, sasniedzot līmeni, kāds bija 2000.gadā.
“Ja pašreizējā politika turpināsies, dzīves apstākļi austrumos un rietumos neizlīdzināsies,” brīdina ziņojuma autori.
Kopš 1990.gada Austrumvācija piedzīvojusi dramatisku iedzīvotāju skaita samazināšanos.
Ja tolaik valsts austrumdaļā mita ceturtdaļa vāciešu, tad tagad “osīšu” skaits ir tikai piektdaļa no vāciešu kopskaita, liecina Federālā statistikas biroja pirmdien publiskotie dati.
Visas Vācijas iedzīvotāju skaits kopš 1990.gada pieaudzis par trīs miljoniem un šobrīd sastāda 82,8 miljonus.
Tikmēr kādreizējās Rietumvācijas zemēs iedzīvotāju skaits šajos 28 gados audzis par pieciem miljoniem, kamēr austrumos tas sarucis par diviem, krītoties no 18,2 līdz 16.2 miljoniem.