Reklāmfoto

Austrumu rokenrols ar “BaBa ZuLa”
 0

9. augustā pirmoreiz Rīgā kultūras vasarnīcā “Esplanāde” uzstāsies festivāla “Re Re Rīga!” īpašie viesi – visā pasaulē pazīstamā Turcijas psihedēliskā rokenrola grupa “BaBa ZuLa”, aicinot izbaudīt austrumnieciskas mūzikas garšvielas Rietumu rokenrola mērcē un dzīvā improvizācijā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Kokteilis
“Nav jau nekādu noslēpumu” – Dārta Daneviča atklāj, kāpēc nolēmusi pamest Dailes teātri
Veselam
8 iespaidīgas lietas, ko kurkuma dod veselībai. Tostarp efektīvi palēnina novecošanos 1
Lasīt citas ziņas

Turcija ir zeme, kurā mūsdienās saplūst islāmiskā kultūra un Rietumu ietekmes, radot unikālu kultūras sajaukumu. Varētu teikt, ka “BaBa ZuLa”, būdami alternatīvās mūzikas grandi, piedāvā ideālu šīs starpkultūru situācijas iemiesojumu mūzikā. Tiesa, pats grupas nosaukums tulkojams ne tikai turku valodā. Piemēram, indiāņu mēlē tas nozīmējot “Lielais varenais noslēpums”. Bet turku valodā “baba” nozīmē “tēvs”, bet tikpat labi arī “liela lieta”, savukārt “zula”, līdzīgi kā indiāņu valodā, “noslēpums”.

1996. gadā Stambulā dibinātā grupa ir 21. gadsimta tā dēvētās turku psihodēliskās mūzikas līdz šim vēl nepārspēti meistari. Patiesībā jau šo “žanru” mūziķi radījuši paši, apvienojot tradicionālo instrumentu skanējumu ar mūsdienīgām skaņām – elektroniku, regeju un dabstepu, tomēr viņu skanējuma kodols ir Rietumos nepazīstamais, taču Turcijā itin plaši izmantotais turku divpadsmit stīgu instruments sazs ar plašu, skanīgu vibrāciju, turklāt tam ir arī elektriskais radinieks, dzimis 60. gados, un arī tas tiek izmantots grupas koncertos. Līdzās tam skan dažādi sitaminstrumenti, tostarp karotes un rotaļlietas, stīgas un vokāls. Paši “BaBa ZuLa” savu spēles manieri dēvē par Stambulas psihedēliju. Viņi ir izdevuši septiņus mūzikas albumus, jaunākais no tiem, “Gecekondu”, nāca klajā 2010. gadā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“BaBa ZuLa” koncertus pielīdzina šamaniskiem rituāliem, bet krāsainos šovus papildina vēderdejas, krāšņi tērpi, dzeja, teātris un zīmējumi, kas top turpat uz skatuves koncertu laikā. Ne velti grupa piedalījusies Venēcijas biennālē Itālijā, un, protams, daudzos kino un mūzikas festivālos pasaulē, starp tiem: ir gan Roskildes festivāls Dānijā, Čikāgas Pasaules mūzikas festivāls, “Simdi/Now” festivāls Berlīnē, “The Boost” un “Paradiso” festivāli Amsterdamā. Plašāku starptautiskas auditorijas uzmanību grupa izpelnījās, kad 2005. gadā piedalījās režisora Fatika Akina filmā “Crossing The Bridge”, kas ieved skatītāju Stambulas mūsdienu avangarda mūzikas scēnā.

Murats Ertels, grupas līderis un saza meistars, atzinis, ka vairāk par visu grupai patīk uzstāties koncertos, sekojot Bodriāra atzinumam, ka mēs dzīvojam simulācijas laikmetā, turklāt simulācijas kļūst arvien labākas un labākas, tik labas, ka izzūd atšķirība starp tām un realitāti. “Šajā situācijā mēs jūtam, ka dzīvajam koncertam jābūt labākam par DVD ierakstu jūsu guļamistabā.” Tieši tāpēc grupas spēks ir koncertu kolektīvā improvizācija. Rīgā “BaBa ZuLa” piedāvā izdzīvot īstu, no vēlīnu sešdesmito gadu mūzikas iedvesmotu, Austrumu rokenrola piedzīvojumu.

Varbūt noder


Koncerts: 9. VIII 22.00 kultūras vasarnīcā “Esplanāde”.

Vairāk informācijas par grupu: www.babazula.com

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.