Austrijas deputāts autovadītāja apliecības foto redzams ar makaronu sietu uz galvas 2
Kopš 2013. gada 29. septembra Nacionālās padomes vēlēšanām Austrijas parlamenta politiski komediālo daudzveidību izdaiļo ateistiski noskaņotais “NEOS – Jaunās partijas” biedrs Niko Alms, kas ir ne vien ASV izplatītās parodējošās reliģijas “Lidojošā spageti monstra baznīca” pārstāvis, bet joprojām pirmais Austrijas politiķis, kurš kā galvassegu autovadītāja apliecības bildei ir izvēlējies makaronu sietu.
Alms ir Austrijā pazīstams uz reliģijām balstīto privilēģiju pretinieks, kurš šādā veidā vēlējies vērst uzmanību uz, viņaprāt, netaisnību normatīvajos aktos, kas personu apliecinošos dokumentos aizliedz jebkāda veida galvassegas, ja vien to lietošanas pamatojums nav saistīts ar reliģioziem vai medicīniska rakstura iemesliem. Politiķis 2011. gadā apgalvoja, ka Austrijas Satiksmes ministriju un policijas administratīvās iestādes informējis par savu reliģisko piederību “Lidojošā spageti monstra baznīcai” jeb pastafāriešiem (vārdu salikums no “pasta” un “rastafari”). Likumdošanā noteikto privilēģiju ietvaros viņš kā ticības apliecinājumu esot vēlējies Austrijas Satiksmes ministrijas izdotās visā pasaulē derīgās autovadītāja apliecības bildē pozēt ar makaronu sietu uz galvas kā reliģisku atribūtu, kas apliecina ticību “Lidojošajam spageti monstram”. Politiķis sūdzējies medijiem, ka līdz apliecības saņemšanai viņam nācies gaidīt trīs gadus, turklāt valsts iestādes pieprasījušas ārsta apstiprinājumu, ka Alms ir “psihiski spējīgs” vadīt automašīnu. Pēc pozitīvas atbildes valsts iestādes viņu atkārtoti aicinājušas veikt papildu psihiskās veselības pārbaudes, ko viņš ignorējis.
Vīnes Federālās policijas preses sekretārs Manfrēds Reinthalers koriģēja Alma stāstīto, pārmetot viņam pārlieku radošumu, proti, iemesls ilgajai gaidīšanai līdz apliecības saņemšanai bijusi paša politiķa neizdarība, jo dokuments ticis izdots jau 2009. gadā, taču saņēmējs par to nav izrādījis interesi. Arī apliecības foto ar makaronu sietu akceptēšanai neesot saistības ar privilēģijām, kas attiecas uz reliģijām, bet gan faktu, ka atšķirībā no pases bildēm autovadītāju apliecības foto vienīgās prasības ir konkrēts izmērs, sejas atpazīstamība un galvas pilnīgs attēls.
Lai gan Austrijas masu mediji Almu kritizēja par nepatiesu situācijas izklāstu ar vēlmi vērst uzmanību uz savu politisko profilu un interesēm, politiķim tomēr izdevies ne vien izcīnīt mandātu parlamentā, bet arī iedvesmot citus sekotājus. Piemēram, Tirolē gados jauns pastafārietis Filips S. nolēma pievienoties Almam “Lidojošā spageti monstra” godināšanā arī ar autovadītāja apliecības foto palīdzību, savukārt beļģim Alenam Graulum šo prieku Beļģijas valsts iestādes liedza. Pret šo lēmumu viņš 2013. gadā vērsās pie Diskriminācijas novēršanas biroja. Nepaveicās arī reliģiskajam parodistam un čehu politiķim Lukasam Novijam, jo, lai gan viņš saņēma personu apliecinošu dokumentu ar makaronu sietu uz galvas, apliecība pēc Čehijas Iekšlietu ministrijas iejaukšanās tika anulēta, jo “Lidojošā spageti monstra baznīca” Čehijā nav reģistrēta reliģija.
Parodējošā reliģija “Lidojošā spageti monstra baznīca” oficiāli tika reģistrēta ASV 2005. gadā. Baznīcas idejiskais tēvs amerikāņu fiziķis Bobijs Hendersons to dibināja kā reliģijas parodiju, lai vērstos pret reliģijas vēstures lekcijām evolūcijas mācības ietvaros ASV skolās. Austrijā ir aptuveni 400 šīs “konfesijas” pārstāvju. Laikraksts “Die Presse” jau 2011. gadā ziņoja, ka Vācijā šīs sarkastiskās pseidoreliģijas pārstāvju skaits pārsniedz 10 miljonus.