Foto-Fotolia

Ausīs džinkst: piecas pārbaudes, kas viesīs skaidrību, kāpēc 0

Kādus izmeklējumus vajadzētu veikt, ja ausīs džinkst? OSKARS RĪGĀ

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Tramps nomaina Ovālā kabineta galdu dažas dienas pēc tam, kad Īlona Maska dēls iemūžināts uz tā atstājam “dāvanu” 5
RAKSTA REDAKTORS
Kā krāpnieki zina, kur meklēt cilvēkus ar vairākiem tūkstošiem kontā – vai banku dati kaut kur noplūst? Atbild eksperti
Dabiski palīgi asinsspiediena kontrolei: 5 sēklas, ka noteikti jāiekļauj uzturā
Lasīt citas ziņas

Neiroloģe Sandra Vestermane atzīst, ka troksnis ausīs, kam nav ārēju skaņas avotu (tinnitus), 99% gadījumu izraisa minimālas subjektīvas pārmaiņas dzirdes sistēmā un neapdraud veselību, taču, lai pārliecinātos, ka vaina tomēr nav nopietna, jāveic dažādi izmeklējumi.

• Jānoskaidro, vai ausīs nav sēra korķu, ir vesela bungplēvīte, nav vidus­auss iekaisuma un deguna dobumu gļotādas tūskas.

CITI ŠOBRĪD LASA

• Jāpārbauda dzirde, nosakot klusāko skaņu, ko iespējams uztvert, un, ja dzirde ir pasliktināta, nepieciešams konstatēt, kāpēc tā vājinājusies.

• Svarīgi pārliecināties, vai dzirdes nervā nav audzēja, kā arī nav citu galvas smadzeņu un galvas asinsvadu slimību. To var izdarīt, veicot magnētisko rezonansi.

• Ja ausīs džinkst, jāzina, kāds ir asinsspiediens, jānosaka cukura un holesterīna līmenis asinīs.

• Nepieciešams pārbaudīt galvas un kakla asinsvadus ar doplerogrāfiju, lai pārliecinātos, vai tajos nav sašaurinājumu vai paplašinājumu, kā arī holesterīna nogulšņu, kas maina asiņu plūsmu un rada trokšņa sajūtu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.