Aukstums ir klāt. 10 idejas, kā mājokli pārvērst par omulīgu ligzdiņu 0
Elektriskie sildītāji, silti džemperi, kodīgas vilnas zeķes un pledi. Vai tā mūs sagaida mājas? Varbūt ir kādas estētiskākas metodes, kā pārlaist pirmo aukstumu?
Vairāk siltu un košu krāsu akcentu
Oranži vai sarkani dīvāna spilveni, rūtaini krēslu pārklāji, ierāmētas fotogrāfijas ar vasaras atpūtas motīviem – sauli, jūru, košiem dārziem utt. Tas viss nedaudz atgādinās vasaru, līdz ar to liks justies kaut kripatiņu siltāk.
Grāmatu stūrītis
Kaut vai uz laiku ierīkojam omulīgi stūrīti, kur iespējams ieritināties mīkstā atpūtas krēslā, zvilnī vai dīvāna stūrī, lai palasītu. Šim nolūkam vajadzēs mīkstu, siltu pledu, ietilpīgu tējas krūzi, omulīgu un komfortablu apgaismojumu. Pavisam jauki, ja kompāniju sastādīs kāds no četrkājainajiem mājas mīluļiem – jāpadomā arī par ērtu guļvietu tiem.
Ar basām kājām
Aukstumā tas šķiet neiedomājami, bet biezs, uzkārsts paklājs radīs ļoti komfortablu sajūtu gan vakara stundās, gan no rītiem, tikko izkāpjot no gultas. Turklāt tas paaugstinās istabas temperatūru par aptuveni diviem grādiem. Un ja vēl paklājs ir koši zaļš, enerģijas lādiņš nodrošināts!
Dabas motīvi
Koši rudens lapu pušķi, svaigi āboli, bumbieri, ķirbji, pīti grozi, salmu un sauso ziedu kārtojumi, sveces – tas viss rada rudenīgu omulību un noskaņo relaksējoši.
Apģērbjam krēslus
Taustes sajūtām aukstā laikā ir ļoti liela nozīme. Der izvairīties no gludām, pulētām, stikla virsmām. Patīkamāk būs pieskarties mīkstam tekstilam, ādai, adījumam. Krēslus iespējams pārvilkt ar speciāliem pārvalkiem vai vienkārši pārklāt ar patīkamu audumu. Var iztikt arī tikai ar mīkstiem spilveniem vai apadītām sēdītēm.
Vajadzīga gaisma
Tā kā laukā kļūst ne vien aukstāks, bet arī tumšāks, apgaismojums ir ļoti svarīgs siltuma un omulības radīšanā. Tomēr, lai visa nauda nebūtu jāiztērē elektrības rēķinā, rīkojamies pārdomāti un biežāk izmantojam lokālo apgaismojumu – stāvlampas, galda lampas, sveces un dekoratīvo spuldžu virtenes, neaizmirstot arī par ļoti labu vispārējo apgaismojumu. Telpām nav jābūt tumšām, bet klusināti izgaismotām.
Iekuram pavardu
Visomulīgākās izsenis bijušas virtuves, jo tajās vienmēr deg pavarda uguns. Mūsdienās šo funkciju lielā mērā pārņēmis kamīns. Tomēr, ja mājoklī tā nav, iespējams izmantot elektrisko vai biokamīnu vai izveidot sveču kamīnu, kas turklāt būs arī ļoti romantisks.
Neliela nekārtība netraucēs
Pavasarī cenšamies mājoklī ieviest tīrību un kārtību, lai spožajos saules staros telpas izskatītos plašākas un gaišākas, taču rudenī tiekšanās pēc sterilas kārtības tikai traucēs – telpas šķitīs nemīlīgas un vēsas. Rudenī varam atļauties nedaudz mākslinieciskas nekārtības – nepabeigta šaha partija, nenovākti zīmēšanas piederumi, adīklis, kas gaida brīvu brīdi, atvērta grāmata un izmētātu žurnālu kaudzīte aukstajā laikā omulības radīšanai būs ļoti piemēroti.
Pret caurvēju un mitrumu
Viss iepriekš teiktais nedos nekādu labumu, ja telpās valdīs drēgnums nenoblīvētu logu un durvju dēļ. To vēl iespējams izdarīt, izmantojot mūsdienīgus materiālus – tepes, durvju un logu blīvgumijas, līmlentes un arī romantiskāku risinājumu – smagus durvju priekškarus, ko var lietot starp iekštelpu durvīm vai pie izejas uz verandu, balkonu vai terasi.
Ķeram sauli
Lai gan āra temperatūras jau ir pavisam zemas, saules stari dienas vidū silda vēl itin labi. Tāpēc to var labi izmantot dienvidu puses telpās – pa dienu atstājot aizkarus pilnībā atvilktus un ļaujot saulei telpu piesildīt dabiskā veidā. Ja telpas sienas būs baltā krāsā, tās jo īpaši labi atstaros saules gaismu.