Aukstā laika aktuālā problēma – matu elektrizēšanās. Ko darīt? 0
Matu elektrizēšanās ir viena no izplatītākajām matu skaistumkopšanas problēmām aukstajā sezonā. Kāpēc tas tā notiek, un kā ar to cīnīties, skaidro Dove matu produktu kategorijas vadītāja Marita Soha.
“Matu elektrizēšanās notiek, kad dabīgais elektrostatiskais līmenis matos paaugstinās un tas lielākoties notiek ziemā. Tomēr auksts laiks nav vienīgais, kas pie tā būtu vainojams. Parasti mati elektrizējas, kad pavadām daudz laika apsildītās telpās, tādās kā ofiss vai mājas, kā arī, žāvējot matus ar pārāk karstu gaisu. Karstums un sausais gaiss ietekmē ādu un matus, un liek tiem zaudēt savu dabisko mitrumu. Tas izjauc matu dabīgo elektrostatisko līmeni un pastiprina matu elektrizēšanos”, skaidro M.Soha.
Pēc viņas domām, matu elektrizēšanās ir zīme, ka matiem trūkst mitruma un barības vielu. Tāpēc pirmā lieta, kā cīnīties ar šo problēmu – izmantot atbilstošus matu kopšanas produktus. “Izvēloties šampūnu, ir būtiski pievērst uzmanību gan matu, gan galvas ādas stāvoklim. Tiek rekomendēts izmantot mitrinošu un barojošu šampūnu un kondicionieri aukstajā periodā, jo tie palīdz saglabāt mitrumu matos.” – saka Marita Soha un piebilst, ka nedrīkst aizmirst par matu masku. Pat ja mati ir rūpīgi kopti vasaras sezonā, ir ļoti ieteicams lietot matu masku vismaz reizi nedēļā arī rudenī un ziemā. Regulāri lietota bagātīga matu maska palīdz sabalansēt mitruma līmeni matos un uzturēt pietiekošu barības vielu un vitamīnu līdzsvaru.
Karstums ir viens no galvenajiem iemesliem, kas veicina matu elektrizēšanos, tādēļ ir būtiski saudzēt matus un nepakļaut tos tiešai saskarei ar karstu gaisu. Matu kopšanas profesionāļi rekomendē matus žāvēt ar vēsu gaisu, vai karsta gaisa gadījumā, turēt fēnu 30-40 cm attālumā no matiem. Reizē būtiski ir pilnībā izžāvēt matus pirms došanās ārā. Auksts laiks var ne tikai sabojāt matus un veicināt elektrizēšanos, bet arī ietekmēt veselību.
Pastāv populārs mīts, ka izsmidzināmie kondicionieri, kurus nav nepieciešams izskalot nav piemēroti lietošanai aukstajā sezonā, tādēļ, ka tie viegli sasalst zemā temperatūrā. Tomēr tā nav taisnība – ir tikai jāļauj matiem izžūt un kondicionierim iesūkties matu šķiedrās. Tāpat kā parastie kondicionieri, tie palīdz saglabāt mitruma līmeni un samazina elektrizēšanos.
“Reizēm sintētiska galvas sega vai matu suka var izraisīt matu elektrizēšanos. Dabīgi materiāli, tādi kā mīksta vilna vai kašmirs, ļauj galvas ādai elpot un nevairo elektrizēšanos. Ieteicams arī izvēlēties no dabīgiem materiāliem gatavotu matu suku. Piemēram, koka ķemmi vai suku, veidotu no dabīgām šķiedrām. Lai samazinātu matu elektrizēšanos – sukā matus, sākot no matu galiem, lēnām virzoties uz saknēm.” – iesaka M.Soha.
Kā papildu kopšanu tūlītējam rezultātam, viņa iesaka izmantot matu eļļu. Tā darbojas kā antistatisks līdzeklis, kas palīdz samazināt matu elektrizēšanos. Pietiek vien ar pāris pilieniem, lai mati izskatītos gludi un spīdīgi.
Šie ir pieci galvenie triki, kas palīdzēs efektīvi cīnīties ar matu elektrizēšanos. Nedrīkst aizmirst arī par sabalansētu uzturu, vitamīnu un uzturvielu līdzsvaru organismā. Kā vienmēr aktuāls saglabājas arī zelta likums – vismaz 2 l ūdens dienā. Rūpējies par saviem matiem, neatkarīgi no tā – vasara vai ziema!