Pārstāda naktī 1
Saimniecei sevišķi netīk augus cirpt, turēt rāmjos, un tas prasa daudz darba. Ja redz, ka kaut kas nav īsti vietā, labāk to pārstādīt. Viņai pašai pārstādīšanas trakums varot uznākt katrā laikā, arī pašā vasaras vidū. – Pat lapaiņi neapvainojas, tikai jāzina noslēpums, – piebilst Alla. Viņa augus pārstāda vēlu vakarā, naktī. Mājinieki dīvaino rosīšanos izsmej, bet tas nekas. Pirms pārstādīšanas jaunizvēlētajā vietā izrok bedri un tajā salej labi daudz ūdens, lai rodas īsts šļumpis. Tad augu pārvelk un iestāda dubļu vannā. No rīta krūms nesaprot, kas noticis, un turpina augt nevainojami. – Tikai izraktais tūliņ jāpārstāda, kavēties nedrīkst, – piekodina Alla.
Baro mēreni
Allas rozes un citi augi iztiek bez kūtsmēsliem, galvenā ēdienreize tiem ir pavasarī, kad tiek dots mēslojums ar NPK saturu 16-16-16. Augustā baro otrreiz ar kālija magnēziju, kas veicina augu nobriešanu, palīdz sekmīgāk pārziemot. Dažkārt Alla augus palutina ar kūtsmēslu vai nātru vircas raudzējumiem. No trīs dienas mērcētām nātrēm viņa gatavo šķidrumu, ar kuru profilaktiski miglo augus. Tas palīdz imunitātei, augi mazāk slimo un nepatīk kaitēkļiem.
Meklē sabiedrotos
Labas idejas iedvesmai Alla rod internetā. Tur viņa sarakstās ar domubiedriem un dalās pieredzē, atradumos. Kad kādas interesantas sēklas pasūtītas, nevar aprakstīt to prieku un gaidīšanas azartu, kamēr sadīgst! Alla atzīst, ka nereti tas ir pats galvenais. Augu piķēšana un kopšana vairs nešķiet tik interesanta. Ja sēklas labi sadīgušas, pietiek stādu arī citiem. Stādu un sēklu apmaiņas draudzenes ir gandrīz visos Latvijas nostūros. Sūtījumi ceļo turpu–šurpu. Reizēm ar jaunajiem stādiem var vai visu ciemu apdāvināt. Piemēram, zilā auzene, kas ir ļoti skaists daudzgadīgs augs, ar sēklām pavairojas izcili labi.