Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – pexels.com

Augšup pa karjeras kāpnēm jeb Ieteikumi ceļā uz pelnīto paaugstinājumu 0

Daļa cilvēku jaunajā gadā apņemas ēst veselīgāk, citi sapņo par attiecību sakārtošanos, bet netrūkst arī cilvēku, kuru mērķis ir sasniegt jaunas virsotnes karjerā. Tāpat, kā cilvēks nevar atbrīvoties no liekā svara, neko nedarot, arī paaugstinājumu var nesagaidīt, ja vien nenolemsi rīkoties.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Ja patiešām vēlies iegūt paaugstinājumu, ir svarīgi, lai tava priekšniecība saprot, ka tu to vari, gribi un esi pelnījusi. Atceries, ka tad, ja to vienkārši pateiksi, tev var nenoticēt. Ir svarīgi, lai par tevi runā tavi darbi un kolēģu atsauksmes, nevis tevis sacītais. Iedvesmojoties no “Business Insider” un “Forbes” piedāvājam iepazīties ar ieteikumiem, kas palīdzēs tikt pie kārotā paaugstinājuma.

Nesūdzies, bet piedāvā risinājumus

Nevienam nepatīk čīkstuļi, arī tavam darba devējam ne. Protams, ir labi, ja tu spēj pamatoti izklāstīt to, kas tev traucē, un identificēt problēmas, kas neļauj tev un uzņēmumam attīstīties.

CITI ŠOBRĪD LASA
Tomēr, tā vietā, lai koncertētos uz to, kas neizdodas un nav labi, sniedz ieteikumus, kas palīdzēs situāciju uzlabot.

Koncentrēšanās uz risinājumiem, nevis problēmām ir solis pretī paaugstinājumam.

Liec sevi novērtēt, bet neizrādi iedomību

Ja vēlies, lai priekšniecība pamana tavus sasniegumus, nekautrējies par tiem pastāstīt. Informē savu vadītāju par paveiktajiem projektiem un darbiem, kā arī atrisinātajām problēmām. Jā, tas var šķist agresīvi un kaitinoši, bet, ja to nedarīsi, iespējams, tavs vadītājs to nepamanīs. Atceries, ko ļoti daudzi lieliski darbinieki nesaņem pelnīto atzinību, jo citi vienkārši nezina par viņu paveikto.

Tomēr, sevi cildinot, nekļūsti iedomīga. Vadītāji parasti augstāk vērtē darbiniekus, kas apzinās, ka var augt, mācīties un attīstīties, kā arī ir gatavi to darīt. Tev ir jāparāda, ka tu apzinies, ka neesi pati gudrākā un labākā. Parādi, ka arī darba laikā tu mācies, apgūsti jaunas lietas un ka zināšanas tevi interesē.

Parādi, ka esi pelnījusi un spēj uzņemties jaunus pienākumus

Ar to, ka tu noteiktu laiku esi nostrādājusi uzņēmumā un tam veltījusi vairākus savas dzīves gadus, nepietiek, lai tevi paaugstinātu. Tev ir jāparāda, ka uzņēmums kaut ko no tevis arī iegūst. Cilvēki, kas vienā vietā strādā ilgāku laiku, ļoti bieži uzskata, ka viņiem paaugstinājums pienākas, neskatoties uz to, kāds ir viņu sniegums. Nebaidies uzņemties atbildību un vadīt lielākus vai mazākus projektus. Tas parādīs priekšniecībai, ka tu spēj tikt galā ar dažādiem jauniem uzdevumiem, kā arī iedvesmot un motivēt savus kolēģus.

Reklāma
Reklāma

Veicot sarežģītākus uzdevumus, saglabā mieru un visu dari ar pārliecību. Ja projekta laikā skraidīsi apkārt nervoza un pārlieku satraukta, priekšniecībai noteikti neradīsies priekšstats, ka vari uzņemties vairāk, nekā dari pašlaik. Ir svarīgi, ka proti deleģēt darbus un vadīt projektu no paša sākuma līdz beigām. Turklāt priekšniekam ir svarīgi saprast, ka neesi izsmēlusi savu spēju robežas.

Atceries, ka tad, ja mīli izcelt to, cik daudz dari, žēlojoties par grūtībām un laika trūkumu, tevi nepaaugstinās. Tādā veidā tu radi priekšstatu, ka netiec galā ar savu darbu jau tagad. Kas notiktu, ja tevi paaugstinātu un tev būtu papildu atbildības?

Esi patīkams kolēģis un nebaumo

Ne vienmēr pie paaugstinājuma tiek intriganti, kas ir nejauki pret saviem kolēģiem un ko patiesībā neviens necieš. Tavas attiecības ar kolēģiem un klientiem ir ļoti būtiskas, un tās noteikti ir svarīgākas par to, cik labdarības projektos iesaisties brīvajā laikā. Ir būtiski, lai gan kolēģi, gan klienti var uz tevi paļauties un viņiem ir viegli ar tevi strādāt.

Lai arī laipna attieksme pret kolēģiem nekaitēs, vienmēr saglabā profesionalitāti.

Tas attiecas ne tikai uz atrašanos darbavietā. Profesionāla attieksme ir būtiska vienmēr, saskaroties ar kolēģiem, priekšniecību un klientiem. Pievērs uzmanību savai valodai, komunikācijai ar komandas biedriem, jo ikviena tava rīcība parāda vadībai, kāds darbinieks tu esi.

Atmosfēra darbā var būt sarežģīta un, iespējams, kāds kolēģis tevi patiešām ir nokaitinājis, bet saņemies un neiesaisties baumošanā un aprunāšanā. Iesaistīšanās biroja intrigās nepalīdzēs tev tikt pie paaugstinājuma. Tieši pretēji – šāda rīcība var kavēt tavu izaugsmi.

Dari zināmu, ka esi gatava paaugstinājumam

Ja vēlies paaugstinājumu un jūti, ka esi tam gatava, neslēp to, Pārlieku liela pieticība tev var kaitēt. Pastāsti vadībai, ka vēlies plašākas iespējas, neslēp savas ambīcijas, vēlmi mācīties un augt. Ja neviens nezinās, ka tu vēlies to izmēģināt, ļoti iespējams, ka informācija par dažādām iespējām līdz tavām ausīm nemaz nenonāks. Ja tev kaut ko piedāvā un tu to vēlies, neizliecies, ka neesi pārliecināta, vai to maz gribi.

Tu vari būt pats spējīgākais un talantīgākais darbinieks visā uzņēmumā, bet tā arī nekad netikt pie paaugstinājuma, ja vadība domās, ka tu to nevēlies. Viņi var pat neiedomāties apsvērt tavu kandidatūru, ja domās, ka tu esi laimīga tur, kur esi un neko negribi mainīt.

Protams, nevajadzētu ieslīgt arī otrā galējībā, proti, būt ļoti uzstājīgai un neatlaidīgai. Atceries, ka labs vadītājs tāpat painteresēsies par to, kādi ir tavi mērķi un ko vēlies sasniegt. Nesaki viņam, kas viss ir ideāli, ja patiesībā gribi paaugstinājumu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.