Vladimirs Putins (no kreisās) un Sergejs Šoigu šī gada 22.jūnijā.
Vladimirs Putins (no kreisās) un Sergejs Šoigu šī gada 22.jūnijā.
Foto: AFP/ SCANPIX/ LETA

Augsta līmeņa amatpersonu pārkārtošanās Krievijā liecina, ka Putins gatavs spert nozīmīgus nākamos soļus 106

ASV Kara studiju institūta (ISW) analītiķi publiskojuši iemeslus, kāpēc, viņuprāt, patiesībā Putins nolēmis veikt amatpersonu pārkārtošanos, vēsta Unian.net.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Vakar jau ziņojām, ka Krievijas diktators Vladimirs Putins svētdien iecēla līdzšinējo aizsardzības ministru Sergeju Šoigu par Drošības padomes sekretāru, savukārt aizsardzības ministra amatam izvirzīja līdzšinējo pirmo vicepremjeru Andreju Belousovu, ziņo Kremļa preses dienests.

Analītiķi uzskata, ka Putins nolēmis mainīt ministrijas personālu, lai stiprinātu pozīcijas ieilgušajā karā Ukrainā un, iespējams, sagatavotos nākotnes konfrontācijām ar NATO.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc ekspertu domām, šīs augsta līmeņa amatpersonu pārkārtošanās pēc prezidenta vēlēšanām liecina, ka Putins gatavs spert nozīmīgus soļus Krievijas Federācijas ekonomikas un aizsardzības industriālās bāzes mobilizācijas virzienā.

ISW skaidroja, ka gandrīz desmit gadus ilgais Belousova darba stāžs ekonomikas ministra amatā Krievijas valdībā un viņa nesenā iesaistīšanās dažādu iekšzemes inovāciju projektu vadīšanā aizsardzības nozarē un bezpilota lidaparātos ir labi sagatavojis viņu, lai vadītu grūtībās nonākušo Krievijas Aizsardzības ministriju.

“Belousovam ir spēcīga efektīva tehnokrāta reputācija, un iekšējie avoti saka, ka viņam ir arī pozitīvas attiecības ar Putinu,” piebilda Kara izpētes institūts.

Šoigu pārcelšana uz Drošības padomes sekretāra amatu atbilst arī Putina vispārējai politikai klusi izspiest augstākās drošības amatpersonas, piešķirot tām perifēras lomas Krievijas drošības sfērā, nevis vienkārši atlaižot, teikts ziņojumā.

Savus neveiksmīgos ģenerāļus viņš jau iepriekš ir atbīdījis malā, norīkojot tos perifēros drošības un aizsardzības amatos ārpus tiešās pavēlniecības, dažkārt ļaujot viņiem “izpirkt savu vainu un atgriezties Putina dienestā”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.