Foto-LETA

Vai augsne pēc trīs gadiem nav noplicināta 0

“Iznomāju lauksaimniecības zemi kādai agrofirmai, kura tur trīs gadus pēc kārtas audzēja kukurūzu (biogāzes ražošanai). Vai tas nenoplicināja augsni? Vai Latvijā šajā sakarā eksistē normatīvie akti?” Rita Rīgā

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Zemkopības ministrijā uzzinājām, ka pašlaik Latvijā neviens normatīvais akts nenosaka kukurūzas audzēšanas tehnoloģiju prasības. Ja nomnieks jūsu iznomātajā laukā, audzējot kukurūzu, augsni nodrošināja ar nepieciešamajiem barības elementiem, tā netika noplicināta.

Ja vēlaties pārliecināties par augsnes auglības samazināšanos, derētu veikt speciālas analīzes – augsnes agroķīmisko izpēti, lai noteiktu būtiskākos agroķīmiskos rādītājus. Lai pārliecinātos par augsnes auglības pārmaiņām, šādas analīzes turklāt jāveic atkārtoti (parasti saimniecības atkārtoti to dara pēc pieciem sešiem gadiem).

CITI ŠOBRĪD LASA

Pašlaik tiek veikti grozījumi normatīvajā aktā par lauksaimniecības produktu integrētās audzēšanas, uzglabāšanas un marķēšanas prasībām un kontroles kārtību. Tajā plānots iekļaut prasību izstrādāt katram kultūraugam mēslošanas plānu, pamatojoties uz katra lauka augšņu agroķīmiskās izpētes vai augsnes analīžu rezultātiem, kas nav vecāki par septiņiem gadiem.

Šis normatīvais akts attieksies uz profesionāliem augu aizsardzības līdzekļu lietotājiem, kuri izmanto otrās reģistrācijas klases augu aizsardzības līdzekļus, vai personām, kuras šim nolūkam izmanto profesionālo augu aizsardzības līdzekļu lietotāju sniegtos pakalpojumus, kā arī pretendentiem, kas reģistrēti Lauksaimniecības produktu integrētās audzēšanas reģistrā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.