Augs atkopās – vai tam ir imunitāte pret slimību? 0

Krūmroze ir ieņēmīga pret melnplankumainību. Uz lapām parādās tumši plankumi, arī ziedkātu gali kļūst melni, un ziedpumpurs nokalst. Vasaras sākumā nogriezu visus slimības skartos ziedkātu galus, bet slimība turpināja attīstīties uz lapām. Aizmirsu vasarā apsmidzināt ar Bordo šķīdumu. Vasaras otrajā pusē roze atveseļojās un skaisti uzziedēja. Vai augam izveidojās imunitāte pret slimību?”” ANDRIS RĪGĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Rundāles pils rožu dārza saimniece Dainuvīte Brūvere stāsta, ka rozēm nevar izveidoties imunitāte pret kādu slimību, taču šovasar puķēm bija ļoti labvēlīgi apstākļi – pietika mitruma, nebija karsts, bet vēsās naktis tām nekaitē. Rozēm bija skaisti zaļas lapas bez plankumiem, un vasaras otrajā pusē tās ziedēja atkārtoti. Acīmredzot arī jūsu roze atkopās labvēlīgo dabas apstākļu dēļ.

Dainuvīte Brūvere iesaka regulāri savākt nobirušās lapas, bet rudenī rozes atlapot – noplūkt visas atlikušās lapas, jo uz tām pārziemo slimību izraisītāji. Lapas sadedzina vai izvāc no dārza.

CITI ŠOBRĪD LASA

Slimā roze rudenī kārtīgi jāmiglo ar Čempiona šķīdumu – tā, lai zari iekrāsojas zili. Aprīlī, kad sāk plaukt lapas, rozes atkārtoti miglo ar Čempionu. Tā vietā var izmantot arī Bordo šķīdumu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.