Foto – Matīss Markovskis

Augi pirtī glābj no fiziskām kaitēm un prāta mošķiem. Iesaka fitoterapeits un pirtniece 0

Bērzu slotiņa – gan pēršanai, gan tējai

Reklāma
Reklāma
Pirka viesnīcas Horvātijā… Ukrainā gaismā nācis armijas pārtikas iepirkuma skandāls, kur shēmas realizētāji piesavinājušies 18 miljonus ASV dolāru 24
Mājas
10 ēdieni, kurus nekad nedrīkst dot kaķiem — jūs būsiet pārsteigti
Veselam
Brīdina par paracetamolu: pasaulē visizplatītākajam pretsāpju līdzeklim atklāta savāda blakusparādība
Lasīt citas ziņas
Foto – Matīss Markovskis

Kādus augus var izmantot pirtī, lai pastiprinātu pirts pozitīvo efektu un dziedinātu gan fizisko ķermeni, gan prātu un emocionālo pasauli?

CITI ŠOBRĪD LASA

Atbild fitoterapeits, akupunktūras ārsts Artūrs Tereško:

Artūrs Tereško, fitoterapeits. “Kā labāk dzīvot”. Rīga, Doma laukums 8, Latvijas Radio 1. 29/12/2010 foto: Dainis Bušmanis/Latvijas Avīze
Foto – Dainis Bušmanis

“Jau pirms iešanas pirtī jāiedzer šķidrums, lai būtu, ko svīst. Šim nolūkam var izmantot ne tikai ūdeni, bet arī zāļu tējas. Ņemot vērā, ka karstuma ietekmē kūtri darbojas nieres un aknas, tējas pagatavošanai ieteicams izvēlēties kosu un bērzu lapas, kas veicina šo orgānu darbību.

Bērzs arī ļoti ieteicams pirtsslotiņām. Vienu slotiņu var iemērkt traukā ar karstu ūdeni. Pirts jauki smaržos, un ievilksies laba tēja, ko padzerties pēršanās starplaikos. Bērza lapas satur fenola savienojumus, fitoncīdus, kas dezinficē gaisu, betulīnu, kas iznīcina vīrusus, baktērijas un sēnītes. Betulīns arī stimulē un atjauno aknu darbību.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.