Atzīšanās 0
Kad šovasar man tika uzticēts pienākums izveidot žurnāla “Mājas Viesis” virtuālo lapu portālos facebook.com un draugiem.lv, droši zināju tikai vienu – iedod tīklam mazo pirkstiņu…
Tagad, kad mums jau ir 660 sekotāju “feisbukā” un 335 sekotāji “draugos”, kad nedēļā mūsu lapas apskata 3500 līdz 6000 cilvēku, kad publikācijas saņem desmitiem un pat simtiem atzīmju “man patīk”, tiek komentētas un ieteiktas draugiem, varu ar prieku secināt – tā ir vērtīga pieredze un lieliska iespēja uzzināt lasītāju vērtējumu un ieteikumus.
Viesistaba
Mūsu virtuālās lapas nav žurnāla elektroniskā versija. Drīzāk tās ir kā viesistaba, kur var iegriezties, lai paklausītos mūziku, izlasītu rakstu gan no aktuālā žurnāla, gan no mūsu arhīva krājumiem, iesaistītos pārrunās, uz ko pamudinājusi redaktora sleja, vai vienkārši lai uz mirkli gremdētos apcerē, aplūkojot kādu fantastisku dabas skatu.
Turklāt te ik pa laikam risinās kāda akcija, kas dod iespēju piedalīties žurnāla veidošanā un laimēt ko labu un noderīgu. Mūsu sekotāji jau ir saņēmuši biļetes uz Braiena Adamsa, Stinga, “El Divo”, Stīva Vaja, “De Phazz” un Vanesas Mejas koncertiem, “Shiseido” aromātu “Zen”, zīmola “Antonio Banderas” aromātu “Her Secret”, kā arī dažnedažādus dekoratīvās kosmētikas produktus.
Īsāk sakot, iesaku ieiet un apskatīties!
Brīnums
Protams, ir patīkami iepriecināt mūsu sekotājus ar jaukām dāvanām, taču vēl jo lielāks prieks ir par to, ka nebūt ne akcijas piesaista lasītāju vislielāko uzmanību. Interviju nodaļā lasītājus īpaši ir uzrunājušas sarunas ar paraolimpieti Rihardu Sniku, ar satiksmes drošībai un motosportam veltītu raidījumu autoru un vadītāju Paulu Timrotu, ar vīru kopas “Vilki” dalībnieku Jāni Ati Krūmiņu un ar dabas fo- togrāfu Andri Eglīti. No izpētes rakstiem visvairāk atzīmju “patīk” un “ieteikt draugiem” ir saņēmusi publikācija “Sociālie tīkli: zelta zivtiņa vai salauzta dzenskrūve”, bet to jau var saprast – analizēta tiek joma, kas vērtētājiem īpaši tuva. Lielu interesi izraisa zinātnes jaunumi, vēsture, publikācijas par Rīgu, kā arī rubrika “Pasaules desmitnieks”. Nodaļā “Leģenda” vislielāko atzinību izpelnījies raksts par Sergeju Žoltoku, bet no tā sauktajām redaktora slejām – eseja “Brīnums”, kam “feisbukā” ir 5430 skatījumu, 786 lasītāji to atzīmējuši ar “man patīk”, bet 256 pārpublicējuši to savās lapās; savukārt “draugos” tai ir 16 130 skatījumu, 3705 lasītāji to atzīmējuši ar “man patīk” un 5710 – ar “ieteikt draugam”. Tā patiesi ir apbrīnojama sajūta – saprast, ka mūs vieno nevis katastrofa vai sensācija, sašutums vai neapmierinātība, bet gan prieks un aizkustinājums, labais un patiesais.
Es esmu, jo esam mēs
Kāds antropologs Dienvidāfrikas khosas cilts bērniem piedāvājis veiklības pārbaudījumu – nolicis pie koka grozu ar augļiem un teicis: “Kurš pirmais aizskries līdz tam, būs uzvarētājs un varēs mieloties.” Bērni tūdaļ sadevušies rokās un skrējuši visi kopā. Kad antropologs izbrīnā vaicājis, kāpēc tā, viņi atbildējuši: “Ubuntu – kā gan viens no mums varētu būt laimīgs, ja laimīgi nebūtu arī visi pārējie?” Ubuntu bantu valodā nozīmē: es esmu, jo esam mēs.
Kad gaisā virmo kanēļa, muskatrieksta, mandarīnu un skuju smarža, mēs klusībā gaidām brīnumu, kaut ko īpašu, neparasti labu. Tādu, kas pasauli paglābs no bojā ejas, bet sirdi no vientulības. Patiesībā viss ir tik vienkārši – gan pasauli, gan sirdi glābt var atziņa: es esmu, jo esam mēs.