Foto – LETA

Atvērs septīto glābējsilīti 0

Šodien plkst. 14 Vidzemes slimnīcā Valmierā atklās Latvijas septīto glābējsilīti jeb vietu, kur iespējams anonīmi atstāt zīdaini. 


Reklāma
Reklāma

 

“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
RAKSTA REDAKTORS
Bez vainas vainīgs? Mirklī, kad trīs bērnu tēva Artūra kontā ienāca 200 eiro, viņš kļuva par bīstamu krāpnieku! 44
Lasīt citas ziņas

Vidzemes slimnīcas pārstāvji no glābējsilīšu projekta īstenotāju rokām saņems arī īpašos ceļa vārdus jeb nelielas kastītes, kuras jaunās dzīves sākumā dot līdzi glābējsilīšu mazuļiem. Ceļa vārdus veido īpašas vēstules – bērnam un tiem vecākiem, kas viņu audzinās. Bērnam vēstule ir informācija par viņa dzīves pirmajām gaitām, proti, kad viņš atstāts glābējsilītē, kas viņam bijis līdzās, kurš cilvēks bijis pirmais, kas viņu izcēlis no gultiņas. Vēstule vecākiem ir ar ārstu psihoterapeitu palīdzību radīti vārdi, ar kuriem kādā dzīves mirklī iesākt sarunu ar savu bērnu par viņa dzīves sākumu. Vēstule radīta, lai vecākiem palīdzētu saprast, ka nevajadzētu turēt noslēpumā to, ka viņu bērns savulaik atstāts glābējsilītē. Ar bērnu par viņa pieņemšanu var runāt, kad pārkāpta 5 – 6 gadu robeža. Tāpat ceļa vārdos ir minēts viss, kas ticis atstāts glābējsilītē kopā ar bērniņu.

Tomēr, pirms savu bērniņu likt šajā kastītē, vecāki gan emocionālu, gan praktisku palīdzību Valmierā var saņemt nodibinājumā “Centrs Valdardze” (atbalsta tālruņa numuri: 64220686, 28334442).

CITI ŠOBRĪD LASA

2009. gadā Rīgā tika atklāta mūsu valstī pirmā glābējsilīte, un pašlaik Latvijā ir sešas šādas vietas – arī Liepājā, Daugavpilī, Ventspilī, Rēzeknē un Madonā. Kopā atstāti 24 jaundzimušie – 18 Rīgā, divi – Liepājā, trīs – Daugavpilī un viens – Rēzeknē.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.