Krāpšanās ar pasākuma vai lidojuma biļetēm 7
JA:
– jūs maksājat par biļetēm, bet tās netiek piegādātas;
– jūs zvanāt uzņēmumam, no kura iegādājāties biļetes, bet uz jūsu zvaniem neatbild vai jums tiek paziņots, ka uzņēmums neatmaksā naudu;
– jums tiek paziņots, ka klienta pārstāvis jūs sagaidīs pasākuma norises dienā, lai dotu atjums biļeti, bet neviens neierodas;
– biļetes saņemat pa pastu vai e-pastā kā e-biļetes, bet, ierodoties pasākumā, apsardze liedz ieeju, jo biļete ir viltota vai nozagta, vai jau izmantota.
TAD:
– Jūs esat tiešsaistes biļešu krāpšanas upuris. Saglabājiet visus pierādījumus un nekavējoties ziņojiet par tiem valsts policijai.
Biļešu krāpšana notiek, ja pērkat biļetes tiešsaistē no vietnes vai aģenta uz jebkuru pasākumu, kura ieejai nepieciešama biļete, neatkarīgi no tā, vai tas ir mūzikas koncerts vai festivāls, sporta pasākums, piemēram, futbola spēle vai izrāde, bet biļetes vai nu nepiegādā, vai tās izrādās viltots vai zagtas.
Kādas ir brīdinājuma zīmes?
Reklamētās biļetes vai nu jau ir izpārdotas oficiālo pārdevēju vietnē, vai arī vēl nav oficiāli tirdzniecībā, taču jums ir izdevies it kā atrast vietni, kurā tiek apgalvots, ka biļetes ir pieejamas. Dažos gadījumos reklamētais notikums pat nepastāv.
Vietnes adrese ir ļoti līdzīga likumīgai biļešu pārdošanas vietnei. Krāpnieki izveido paši savus viltus biļešu mazumtirdzniecības uzņēmumus; viņu tīmekļa vietnes ir viegli izveidojamas un izskatās īstas. Tomēr uzmanības novēršanai ir iekļauta tīmekļa adrese, kas sākas ar http (nevis https).
Vietne tiek reklamēta e-pastā vai sociālajos tīklos, piedāvājot iespēju iegādāties biļetes uz kādu populāru pasākumu. Tas varētu būt pikšķerēšanas veids; krāpnieki izmanto milzīgo pieprasījumu pēc populārākajiem pasākumiem.
Vietnē, no kuras pērkat biļetes, ir redzama ierobežota kontaktinformācija, lai gan jābūt fiksētā tālruņa numuram un pilnai pasta adresei.
Kā sevi pasargāt?
Pērciet biļetes tikai norises vietas kasē, pie rīkotāja, oficiālajā aģentūrā vai labi zināmā un cienījamā biļešu maiņas vietnē. Reklāmdevēji parasti informē par to. Vienmēr sazinieties ar viņiem personīgi vai pārbaudiet internetā, vai jums ir darīšana ar pilnvarotu pārdevēju.
Pārbaudiet pārdevēja atgriešanas politiku un vienmēr saglabājiet čeku līdz notikuma beigām.
Ja iespējams, maksājiet par biļetēm ar kredītkarti. Tas nodrošinās lielāku aizsardzību salīdzinājumā ar citiem maksājumu veidiem, piemēram, debetkartes, skaidras naudas vai naudas pārveduma pakalpojumiem.
Ja izvēlaties iegādāties biļetes no fiziskas personas, nekad nepārskaitiet naudu tieši uz šīs personas bankas kontu, bet izmantojiet drošu maksājumu vietni, piemēram, PayPal.
Izmantojiet veselo saprātu, meklējot pieejamas biļetes uz pasākumu, kas jau ir oficiāli izpārdots vai kas vēl nav oficiāli tirdzniecībā.